תיעוד התעללות בגן ילדים בצפון, חדשות עשר

הורים בפעוטון בצפון דורשים: כתב אישום נגד סייעת שתועדה מכה

בעקבות תיעוד ממצלמות האבטחה שבו נראית סייעת מטלטלת בת שנתיים, דרשו הורי הפעוטות להעמידה לדין פלילי: "לא נוכל להישאר אדישים לנוכח התמונות הקשות". הסייעת הכחישה

ההתעללות בגני הילדים: הורים לפעוטות בגן באזור חיפה דורשים מפרקליטות חיפה להגיש כתב אישום נגד סייעת שתועדה על ידי מצלמות האבטחה כשהיא מכה בת שנתיים. הסרטון פורסם השבוע בין ההורים, וחולל סערה.

הסייעת, שנחקרה מספר פעמים במשטרה, הכחישה את המיוחס לה. אולם, בינתיים. היא הושעתה מעבודתה. מהפרקליטות נמסר כי בקרוב יוחלט אם להעמיד אותה לדין פלילי.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אמסלם טען לחופש הצבעה על איסור אפליה - דף העמדות מוכיח אחרת

בדרך לגן הילדים: פלורי נדרסה למוות ביום ההולדת של בנה בן ה-4

הישג לאופוזיציה: איסור אפליה על רקע נטייה מינית עבר במליאה

 תיעוד התעללות בגן ילדים בצפון
 

תיעוד התעללות בגן ילדים בצפון (חדשות עשר)

 

"לא נוכל להישאר אדישים לנוכח התמונות הקשות", אמר עורך הדין תומר נוה, המייצג את הורי הפעוטות, "זו אלימות שאי אפשר לעבור עליה לסדר היום".

כזכור, אתמול ראש עיריית ראשון לציון דב צור הנחה את הגורמים הרלוונטיים להציב מצלמות בכל מעונות היום של עיריית ראשון לציון. המצלמות יתחברו ישירות למוקד העירוני של העיר וסיירי הביטחון יוכלו לפקח על הצוות במעונות. הצבתן תבוצע החל מהשנה הבאה ב-40 מעונות של החברה העירונית שבהם יש למעלה מ-1,100 ילדים בגילאי חצי שנה ועד שלוש. 

במקביל, החליטה עיריית הרצליה לפעול להידוק הפיקוח על הגורמים המטפלים בפעוטות. כצעד ראשון, הוחלט להציב מצלמות בכל מעונות היום המופעלים על ידי העירייה, כאשר המצלמות שיותקנו ישמשו את הגורמים המפקחים על הגנים. בנוסף, ביום שני הקרוב תפעיל העירייה "קו פתוח", במתכונת של צ'ט לייב בפייסבוק, עם מנהלת היחידה לגיל הרך והגורמים המקצועיים האחראים על פיקוח על הגנים, על מנת לתת מענה מיידי להורים ולספק להם מידע לקראת רישום הילדים לגן לשנה הבאה.

עיריית תל אביב-יפו אישרה אתמול תוכנית המרכזת את הטיפול העירוני בגילאי לידה עד 3. התוכנית, בהובלת ממלא מקום ראש העירייה אסף זמיר, מחזיק תיק החינוך, כוללת ריכוז הטיפול העירוני בגילאי לידה עד 3 במנהל החינוך והגדלת היצע המסגרות לגיל הרך, בין השאר באמצעות הקלה על הקמת מסגרות חדשות.

מוקדם יותר, שוחררה סיגל אלקיים-וייס, הגננת החשודה בהתעללות בפעוטות בגן ברמת גן, למעצר בית בתנאים מגבילים, שבהם איסור יצירת קשר עם קטינים. שופטת בית משפט השלום בתל אביב חיותה כוחן אסרה על הכנסת מצלמות לדיון, לאחר שקטעים מהדיון הקודם שודרו בכלי התקשורת. "לא רוצה שהתמונות שראיתי בטלוויזיה יחזרו על עצמן", אמרה כוחן.