הנזקים ביישובי העוטף בעקבות בלוני התבערה , מועצה אזורית אשכול

הארגונים בעזה: "הפגזה תיענה בהפגזה, ישראל תשלם על יהירותה"

בעקבות תקיפת צה"ל ברצועה, לקחו חמאס, הג'יהאד האסלאמי ויתר הפלגים אחריות על עשרות הפצמ"רים שנורו לעבר ישראל • שלושה בלוני תבערה נחתו ביישובי עוטף עזה

ההסלמה בדרום: בעקבות תקיפת צה"ל ברצועה, לקחו החמאס, הג'יהאד ושאר הפלגים באזור אחריות על 45 הרקטות והפצמ"רים שנורו היום (רביעי) לעבר ישראל.

"פלגי ההתנגדות נושאים באחריות על הפגזת שבע עמדות צה"ל בעוטף עזה", נמסר בהודעת הארגונים. "זאת, בעזרת ירי מטחים שהתרחש אתמול בלילה והיום לפנות בוקר - כתגובה על התוקפנות המתמשכת על אתרי פלגי ההתנגדות ברצועת עזה ועל אנשי הרצועה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אמסלם טען לחופש הצבעה על איסור אפליה - דף העמדות מוכיח אחרת

הישג לאופוזיציה: איסור אפליה על רקע נטייה מינית עבר במליאה

קנ(ד)ביס: הפרלמנט הקנדי אישר - השימוש במריחואנה יהיה חוקי

מרגמה בקוטר 107 מילימטר שנפלה בסמוך לגן ילדים באשכול

מרגמה בקוטר 107 מילימטר שנפלה בסמוך לגן ילדים באשכול (דניאל חגבי)

 

"אנו מכריזים על יצירת משוואה שבמסגרתה הפגזה תיענה בהפגזה", הוסיפו הארגונים. "לא נאפשר לאויב לקבוע את המשוואות על העם ועל ההתנגדות. ההנהגה הישראלית תישא באחריות המלאה על כל תוקפנות ותשלם את המחיר על יהירותה. כל הניסיונות הכושלים של האויב לנסות לשבור את התנועה העממית הפלסטינית בעזרת הפצצות - ייכשלו".

שלושה בלוני תבערה נחתו אחר הצהריים ביישובי עוטף עזה. בחבל אשכול נפל בלון תבערה בין בתים וגרם לשריפה קטנה שכובתה על ידי תושבים. לא היה נזק באירוע. ביישובי חבל שלום בלון תבערה נחת על טרמפולינה שבאחד הבתים, ואחר נחת על עץ. חבלנים הוזעקו למקום.

״בלונים בטרמפולינה בחצר, זהו מגרש משחקים מקושט ומזמין הכי תמים שיש", אמרה מירב וידל, שבחצר ביתה נחת בלון התבערה, "בכל זאת, ילדינו חווים אובדן תמימות סביב התופעה. חשוב להסביר לילדים שגם בלונים בימינו הם חפץ חשוד שיש להתרחק ממנו. כמו שהבת שלי בת ה-7 הגדירה: 'בלונים שאנחנו לא מכירים הם חשודים'. יחד עם זאת, בימי ההולדת הבאים נקשט את הטרמפולינה בבלונים ונמשיך בחגיגות״.

 בלון התבערה שנפל על טרמפולינה
 

בלון התבערה שנפל על טרמפולינה (חדשות עשר)

 
 בלון תבערה שנפל על עץ

בלון התבערה שנפל על עץ (חדשות עשר)

 

כזכור, מוקדם יותר היום צה"ל ירה באמצעות כלי טיס סמוך לחוליה ששיגרה בלוני תבערה בצפון רצועת עזה. קודם לכן בוצע ירי לעבר חוליה בדרום הרצועה.

התקיפות אירעו בתום שעות בודדות של שקט באזור. זאת לאחר שהלילה נורו 45 רקטות ופצמ"רים מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, מעט לאחר שצה"ל תקף שלושה יעדי חמאס בדרום הרצועה בתגובה לטרור העפיפונים. אזעקות נשמעו לאורך הלילה במספר יישובים בעוטף עזה ובאזור התעשייה אשקלון. בהמשך הלילה תקף צה"ל פעמיים נוספות ברצועה, ופגע בכ-25 מטרות בסך הכול.