אמסלם טען לחופש הצבעה על איסור אפליה - דף העמדות מוכיח אחרת

לאחר ההישג לאופוזיציה בהצעת החוק לאיסור אפליה על רקע נטייה מינית, אמר יו"ר הקואליציה כי לא מדובר בהפרת משמעת. אוחנה: "עמדת הקואליציה לא מבטאת את עמדת רוב חבריה"

בעקבות הישג האופוזיציה, שהצליחה להעביר היום (רביעי) במליאה הצעת חוק האוסרת להפלות על רקע נטייה מינית, טען יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, כי אפשר חופש הצבעה בקרב חברי הקואליציה, ולכן, "אין מדובר בהפרת המשמעת הקואליציונית", כך מסר דובר יו"ר הקואליציה.

אולם, דף עמדות שהפיצה הקואליציה השבוע לחבריה, מוכיח שטענת אמסלם אינה נכונה. במסמך ניתן לראות במפורש כי עמדת הקואליציה בנוגע להצעות החוק  - היא להצביע נגדו. למעשה, אמסלם אפשר רק לח"כ אמיר אוחנה להצביע בעד החוק. אולם, גם ח"כ מירב בן ארי (כולנו) עשתה זו, והחוק עבר בקריאה טרומית.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בדרך לגן הילדים: פלורי נדרסה למוות ביום ההולדת של בנה בן ה-4

בגלל המונדיאל: חשש ברוסיה שאספקת הבירה תיגמר

קנ(ד)ביס: הפרלמנט הקנדי אישר - השימוש במריחואנה יהיה חוקי

"כבר שנה שאני מצביע נגד עמדת הקואליציה ובעד הצעות להט"ביות", כתב ח"כ אוחנה בדף הפייסבוק שלו, "היום, לראשונה, זה גם שינה משהו: הצעת החוק עברה את הקריאה הטרומית, על חודו של קול - גם ח"כ בן ארי הצביעה בעד. כל זאת חרף עמדת הקואליציה שמבטאת, למען הסר ספק, אך ורק את כוח הווטו שיש לח"כ ליצמן בקונסטלציה הפוליטית הנוכחית, ולא את עמדת רוב חבריה".

"שמח לשמוע שאחרי ההצבעה הקואליציה הודיעה על חופש הצבעה בעניין חוק איסור אפליית הלהט"ב", אמר ח"כ דב חנין, "קורא להם להמשיך את חופש ההצבעה הזה גם בהצבעות הבאות על החוק כדי להבטיח את השלמתו המהירה".

כזכור, במשאל שנערך בקרב חברי הכנסת ופורסם על ידי חדשות עשר, עולה כי מלבד אוחנה, גם חברי הכנסת ענת ברקו, נורית קורן ושרן השכל מהליכוד תומכים בנישואים חד מיניים. גם במפלגת כולנו אמרה חברת כנסת נוספת, מלבד בן ארי, כי היא תומכת בכך. רוב חברי הכנסת מהקואליציה העדיפו שלא לענות.