סגן ראש עיריית חולון, יואל ישורון , חשדות עשר

סגן ראש עיריית חולון: "מבקש סליחה על הפגיעה בקהילה הלהט"בית"

יואל ישורון, שפרסם התבטאויות קשות בפייסבוק, פרסם התנצלות: "נגררתי וכשלתי בלשוני". מכללת אשקלון, שבה ישורון מכהן כדיקן, "דחתה את דבריו", אך לא נקטה צעדים נגדו

יואל ישורון, סגן ראש עיריית חולון ודיקן הסטודנטים במכללת אשקלון, מסר היום (רביעי) בפוסט שפרסם בפייסבוק התנצלות על פוסט שפרסם מוקדם יותר השבוע, ובו מילות גנאי קשות על חברי הקהילה הלהט"בית, כולל הטענה כי "רוב העם נגעל ממצעדי הבהמות". לדבריו, "אני מבקש להביע התנצלות על הפוסט שאותו פרסמתי בפיסבוק הפרטי שלי, על הדברים, תוכנם ואופן הבעתם כלפי החברה הלהט"בית. נגררתי וכשלתי בלשוני והשתמשתי בביטויים לא ראויים שפגעו בחברי הקהילה הלהט"בית. לא זו הייתה כוונתי".


מוקדם יותר היום, פרסמה מכללת אשקלון הודעה ובה נטען כי ישורון "הביע התנצלות כנה". מהמכללה נמסר כי "הנהלת המכללה דחתה ודוחה מכל וכל את דבריו של ישורון, הן את תוכנם והן את סגנונן, ואין כל מקום להתבטאות שכזו בכלל, ובמכללה בפרט". על פי ההודעה, "לאחר שהנהלת המכללה התוודעה להתבטאויות של מר ישורון, הוא נקרא לסדר על ידי הנהלת המכללה, והנהלת המכללה דרשה ממנו לחזור בו מדבריו ולפרסם התנצלות כנה וברורה".
 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הישג לאופוזיציה: איסור אפליה על רקע נטייה מינית עבר במליאה

לאחר הפגישה עם נתניהו: המלך עבדאללה נפגש עם קושנר וגרינבלט

סערת הפרדת הילדים מהוריהם: טראמפ יקיים דיון עם המחוקקים

אמש מסר ראש עיריית חולון, מוטי ששון, כי נפגש עם ישורון בלשכתו, לאחר שזימן אותו "בדחיפות בעקבות התבטאויותיו החמורות". לדברי ששון, "הבהרתי לו, כי אני דוחה מכל וכל את עמדותיו ואת סגנונו הבוטה, כפי שבאו לידי ביטוי על ידו, וכי חולון, שאני עומד בראשה, הינה עיר מכבדת וסובלנית לכל אדם, ללא הבדל דת, גזע, מין ונטייה מינית, וכך גם יהיה בעתיד". ששון, שבחר שלא לנקוט בצעדים כלשהם נגד ישורון, הבהיר: "אני מבקש לשוב ולהביע את סלידתי מהדברים שנכתבו על ידו ומהאופן שבו הם נכתבו".

ביום שני פרסם ישורון "הבהרה" בחשבון הפייסבוק שלו, ובו כתב כי "את הפוסט כתבתי בדף הפיסבוק הפרטי שלי במסגרת עיקרון חופש הביטוי כעיקרון יסוד במדינה דמוקרטית, ודאי ליברלית". הוא הוסיף כי "דבריי לא כוונו, אפילו לא ברמז, כלפי החברה הלהט"בית, אלא נגד המצעדים ומוחצנותם הוולגרית". ישורון סיכם כי לא התכוון לפגוע בחברי הקהילה, אלא דבריו התייחסו "רק למוחצנותם הוולגרית של המצעדים".

אתמול נמסר מהאגודה למען הלהט"ב כי סטודנטים ממכללת אשקלון שהגיעו להפגין נגד ישורון לא הורשו להיכנס למוסד. בתיעוד שפרסמה האגודה נראים כמה מפגינים מבקשים להיכנס למכללה, אך אנשי האבטחה לא מאפשרים להם זאת. אחד מאנשי האבטחה אומר למפגינים כי הוא לא מכניסם "כדי לא לעורר פרובקציות".

ח"כ מירב בן ארי (כולנו), יו"ר השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה, אמרה בתגובה: "הסטודנטים הפגינו ומימשו את זכותם הדמוקרטית למחות נגד התבטאויותיו המבישות של הדיקן. במקום להגן על זכותם, החליטה הנהלת המכללה בדורסנות למנוע מהם להיכנס בקמפוס. התנהגות נלוזה, מביכה ובעיקר אנטי דמוקרטית".

בעקבות ההתבטאויות, האגודה למען הלהט"ב מתכננת לערוך מחר אירוע מחאה מחוץ לעיריית חולון, בדרישה לפיטוריו של ישורון. "מפלצות, בהמות, חיות מבחילות ודוחות, חרמני משכב זכר וחיות מגעילות ממין נקבה. קשה לתאר מצב שבו נבחר ציבור היה מכנה בשמות הגנאי האלה כל קבוצה אחרת בציבור מבלי שהיה משלם על כך בתפקידו", אמרה יו"ר האגודה, חן אריאלי, והוסיפה: "רק דמיינו לעצמכם סגן ראש עיר באירופה מתבטא כך על יהודים או סגן ראש עיר בישראל מתבטא כך על עולים חדשים. אבל כשמדובר בקהילה הלה"טבית הכל מותר. הכל במסגרת חופש הביטוי".

גם חבר הכנסת יואל חסון (המחנה הציוני) פנה בדרישה לפטר לאלתר את ישורון "בשל דבריו ההזויים שפורסמו ברשתות ובתקשורת". עוד הוסיף חסון: "אין אין זה מן הראוי שנציג ציבור יפרסם אמירות הומופוביות ומילות שנאה שכאלה. ולהוסיף חטא על פשע ישורון הודיע כי הוא לא יחזור בו מדבריו. העובדה שלא מדובר בחשבון פרטי אינה נכונה, מדובר בדף הפייסבוק הרשמי של ישורון שמשמש אתו כסגן ראש העיר ולא כאדם פרטי".