אספקת הבירה תיגמר?, רויטרס

בגלל המונדיאל: חשש ברוסיה שאספקת הבירה תיגמר

אוהדי הנבחרות השונות מספקים אווירה מיוחדת במוסקבה ושותים כמות בירה גדולה ממה שבעלי עסקים ציפו. "בשלושת הימים האחרונים שתו אצלי האוהדים 800 ליטרים"

האווירה במוסקבה השתנתה לחלוטין בעקבות הגביע העולמי כאשר אוהדי הנבחרות השונות ממלאים את הרחובות ומספקים אווירה מיוחדת, שכוללת שירה וריקודים. 


חלק מהחוויה של האוהדים כוללת בילוי במסעדות ובפאבים המקומיים ושתיית בירה. הבעיה היא שבעלי העסקים בבירה הרוסית חוששים מכך שאספקת הבירה תיגמר בקרוב. "לא לקחנו בחשבון שהם ירצו רק בירה", אמר מלצר במסעדה יוקרתית במוסקבה בשיחה עם רשת ESPN.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

קולומביאני תיעד את האוהדים היפנים בסוף המשחק - והופתע

מזג האוויר: בלי שינוי ניכר; דיווחים על מדוזות בים התיכון

שעות לפני דיון: אל על וישראייר הודיעו כי הן מוותרות על מיזוג


המלצר אמר שהבירה במקום אזלה ביום שני האחרון וקבלת אספקה חדשה לוקחת זמן רב יותר מהמצופה. "המלאי של בעלי המבשלות הולך ונגמר, דבר שמוביל לכך שלוקח כ-24 שעות עד שמקבלים אספקה של בירה חדשה".

בירה
 

חשש ממחסור בבירות (רויטרס)

 

ברמן באחד הפאבים במוסקבה הוסיף כי במהלך שלושת הימים האחרונים שתו אוהדים במקום 800 ליטרים של בירה. "הם התחילו בבירה הזולה יותר ואז הם נאלצו לעבור לבירה היקרה יותר", סיפר.


במהלך העשור האחרון נרשמה ירידה של כשליש במכירות הבירה, זאת בעקבות העלאות מיסים וחוקים שונים שהגבילו את היכולת למכור בירה ולפרסם אותה, והמבשלות השונות לא ציפו שהמגמה תשתנה.