שעות לפני דיון: אל על וישראייר הודיעו כי הן מוותרות על מיזוג

לנוכח התמשכות ההליכים המשפטיים, הצדדים נדרשו לקיים משא ומתן נוסף על תנאים שיאפשרו להותיר את הסכם הרכישה בתוקף. הדיונים נכשלו והחברות החליטו לוותר על האיחוד

המיזוג בין אל על וישראייר לא ייצא לפועל: שעות ספורות לפני דיון מקדמי בבית הדין להגבלים עסקיים, שתי חברות התעופה הודיעו הבוקר (רביעי) לבית הדין כי הן מושכות את הערר על דחיית בקשתן למיזוג.

בחודש ינואר 2018 דחתה הרשות להגבלים עסקיים את בקשתן של חברות התעופה למיזוג. ממלא מקום הממונה על ההגבלים העסקיים, עורך הדין אורי שוורץ, הודיע על דחיית המיזוג משתי סיבות. הוא טען כי המיזוג יקבע את הדואופול של ישראייר וארקיע בטיסות לאילת וכי ישנו חשש להגדלת תמריציה של אל על לדחוק את ארקיע באמצעות שירותי הביטחון שבהם אל על הינה מונופול מוכרז.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מזג האוויר: בלי שינוי ניכר; דיווחים על מדוזות בים התיכון

הפרקליטות דורשת לגזור שמונה שנות מאסר בפועל על קסטיאל

סערת הפרדת הילדים מהוריהם: טראמפ יקיים דיון עם המחוקקים

החברות הגישו ערעור על ההחלטה כחודשיים לאחר מכן. בין היתר טענה אל על כי לא היה בכוונתה להיכנס לקווי התעופה לאילת וכי הדבר אינו כדאי עבורה. בתשובת הממונה לערר הוצגו ראיות על כוונתה ופעולותיה של אל על להיכנס כשחקנית לשוק הטיסות לאילת.

לנוכח התמשכות ההליכים המשפטיים והזמן שחלף מעת חתימת הסכם הרכישה, הצדדים נדרשו לקיים משא ומתן נוסף על תנאים שיאפשרו להותיר את ההסכם בתוקף. הדיונים נכשלו ועל כן הוחלט לוותר על המיזוג.

 נמל התעופה בן גוריון
 

נמל התעופה בן גוריון (רויטרס)

 

על כוונת המיזוג הודיעה אל על בחודש יולי האחרון. אז דיווח חברת התעופה על רכישת 100% ממניות ישראייר מידי אי.די.בי תיירות, באמצעות חברת הבת סאן דור. זאת בתמורה להקצאה של 25% ממניות סאן דור ותמורת מזומן בגובה ההון העצמי למועד סגירת העסקה, בסך של עד 24 מיליון דולר.

לאחר השלמת העסקה ישראייר הייתה אמורה להפוך לחברת בת בבעלות מלאה של סאן דור וסאן דור תוחזק במשותף: 75% על ידי אל על אשר תהיה בעלת השליטה ו-25% על ידי אי.די.בי תיירות. כבר עם ההודעה על כוונת המיזוג הודיעו באל על כי העסקה כפופה למספר תנאים, כשהעיקרי בהם הוא אישור רשות ההגבלים העסקיים.