"היה לילה קשה בעוטף, ההחלטה לקיים כרגיל את הלימודים - טעות"

דוברת קיבוץ עין השלושה התייחסה לאירועי הלילה שבמהלכו נורו כ-45 רקטות ופצמ"רים לעבר ישובי עוטף עזה. "הימים מתוחים ולכן ההסלמה לא באה בפתאומיות"

מתיחות בדרום: תושבי עוטף עזה התעוררו הבוקר (רביעי) ליום מתוח נוסף, זאת לאחר שבמהלך הלילה נורו כ-45 רקטות ופצמ"רים משטח הרצועה. שבעה שיגורים יורטו אך כמה רקטות ופצמ"רים נפלו בישובים.

"היה לילה קשה. לילה לבן אדום לסירוגין. התעוררנו, בשלוש עם צבע אדום ואחר כך, זה חזר כל שעה. וישבנו בממ"ד", סיפרה מירב כהן, דוברת קיבוץ עין השלושה, לתוכנית "בוקר אור".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מזג האוויר: בלי שינוי ניכר; דיווחים על מדוזות בים התיכון

לאחר הפגישה עם נתניהו: המלך עבדאללה נפגש עם קושנר וגרינבלט

הפרקליטות דורשת לגזור שמונה שנות מאסר בפועל על קסטיאל

כהן הוסיפה כי לדעתה, החלטת צה"ל לקיים את הלימודים כרגיל באזור היא טעות. "בלב כבד ואחרי לבטים רבים אני שולחת את הילדים לבית ספר. בית הספר זה מקום שחשוב שיהיו בו - עם החברים, עם המענה שהוא מספק", אמרה אך הוסיפה: "אני לא חושבת שזו החלטה נכונה לקיים את הלימודים כרגיל אבל אני ממושמעת. אני יודעת שיהיו הרבה שלא יגיעו".

רקטה שנפלה באחד מיישובי עוטף עזה
 

רקטה שנפלה באחד מיישובי עוטף עזה( משטרת ישראל)

 

"זה לא ממש בא בפתאומיות. האוויר מאוד מתוח והימים מתוחים. צריך לראות איך יתפתח היום. אנחנו יודעים שכשחמאס מחליט, הוא יודע לעשות את הפעולות שהוא צריך לעשות. וגם צה"ל מצדו. נראה איך יתפתח היום ואם ימשיך הירי - נישן כולנו שוב בממ"ד", סיכמה.

כאמור, הלילה נורו עשרות רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, מעט לאחר שצה"ל תקף שלושה יעדי חמאס בדרום הרצועה בתגובה לטרור העפיפונים. אזעקות נשמעו לאורך הלילה במספר יישובים בעוטף עזה ובאזור התעשייה אשקלון. בהמשך הלילה תקף צה"ל פעמיים נוספות ברצועה, ופגע בכ-25 מטרות בסך הכול.

בווידאו: תקיפת צה"ל ברצועה - תיעוד פלסטיני >>

מטעם מועצה אזורית אשכול נמסר כי עד כה זוהו 13 נפילות במרחב המועצה, כולל שש נפילות בתוך יישובים. אין נפגעים, אך יש נזק באחד הישובים למבנים ולמכוניות. כמו כן, פרצה שריפה כתוצאה מירי הרקטות בתוואי נחל שקמה.

דובר חמאס פוזי ברהום כתב הלילה בחשבון הטוויטר שלו: "כל הכבוד להתנגדות אשר הגיבה להפגזה של ישראל על מוצביה. מסר ההפגזה עבור הפגזה הינו אישור לכך שההתנגדות היא זו שתקבע את כללי העימות ובדרכה שלה. ההתנגדות לא תרשה לישראל לשלוט על העם שלנו או להציב משוואות חדשות ועל ישראל לשאת בתוצאות".