תמונה שהופצה ברשתות החברתיות, לכאורה של המל"ט הישראלי שנפל בשטח סוריה, חדשות עשר

מל"ט ישראלי נפל בגולן הסורי; אין חשש לדליפת מידע

לפי דובר צה"ל, כלי טיס מסוג רוכב שמיים נפל בסמוך לכפר חאדר. ברשתות החברתיות בסוריה הופצה תמונה של המל"ט, ונטען כי הוא הופל בידי אחד הלוחמים באזור

דובר צה"ל אישר היום (שלישי) כי מל"ט טקטי מסוג רוכב שמיים נפל באזור הכפר חאדר הנמצא בגולן הסורי, בסמוך לגבול עם ישראל. בצבא מדגישים כי אין חשש לדליפת מידע.

ברשתות החברתיות בסוריה הופצה תמונה של המל"ט לכאורה. בנוסף נטען כי המטוס הופל על ידי אחד הלוחמים באזור.

מוקדם יותר היום דיווח הארגון הסורי לזכויות האדם כי מטוסים של צבא אסד תקפו אזור הנמצא במחוז דרעא שבדרום סוריה ומוחזק בידי המורדים. זאת, בזמן שהכוחות הנאמנים לאסד נערכים לקראת מתקפה משמעותית להשבת כל האזורים המוחזקים בידי המורדים בדרום סוריה, בסמוך לגבול עם ישראל וירדן - דבר שמטריד את ישראל, בין היתר בשל נוכחותם של כוחות איראניים באזור.

ראמי עבד א-רחמן, יו"ר הארגון הסורי לזכויות האדם, אמר כי לא נראה שהמתקפה האווירית מהווה סימן לתחילתה של המתקפה הגדולה באזור. בשבוע שעבר הזהירה ארצות הברית כי תנקוט צעדים אם הממשל הסורי וכוחותיו יפרו את הסכם הפסקת האש באזור שנחתם בין רוסיה, ארצות הברית וירדן. מוקדם יותר החודש אמר אסד כי הוא נותן סיכוי להגעה להבנות על המצב בדרום מדינתו, אך הדגיש כי אם לא יושגו כאלה הוא יפתח במבצע צבאי להשבת השטח.

עוד כתבות בחדשות עשר: 

האיראנים הגיעו בזמן הנכון: שגב רצה לנקום בישראל • פרשנות

רחוק מהיעד: צניחה של 34% בהתחלות בנייה ברבעון הראשון של השנה

משפט דומא: נפסלו הודאות הנאשמים שהתקבלו תחת עינויים

  נשיא סוריה אסד בריאיון ל"אל-עאלם" האיראנית. ארכיון
 

כוחותיו נערכים למתקפה בדרום סוריה. אסד ("אלעאלם")

 

מוקדם יותר היום פורסם לראשונה בחדשות עשר כי היועץ לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה, מאיר בן שבת, ביקר אתמול בחשאי במוסקבה ושוחח עם מקבילו הרוסי ניקולאי פטרושב ובכירים רוסים נוספים. השיחות התמקדו בהצעה הרוסית לגבש הבנות חדשות בדרום סוריה ובדרישה הישראלית להוצאת הכוחות האיראנים מהמדינה. בן שבת טס למוסקבה אחרי שביום שישי התקיימה שיחת טלפון בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין על המצב בסוריה. בלשכת ראש הממשלה אישרו את קיומו של הביקור, אבל סירבו להתייחס לתוכן השיחות.

נתניהו התייחס ביום ראשון בפתח ישיבת הממשלה השבועית לנוכחות האיראנית במדינה השכנה. "אנחנו נפעל וכבר פועלים נגד ניסיונות של התבססות צבאית של איראן ושלוחותיה, גם בקרבת הגבול וגם בעומק סוריה. אנחנו נפעל נגד ההתבססות הזאת בכל מקום שהוא בסוריה", אמר ראש הממשלה.

בתוך כך, בכיר אמריקני טען אמש כי התקיפה במזרח סוריה, שבמהלכה נהרגו על פי דיווחי המרכז הסורי לזכויות אדם 38 לוחמים של מיליציות שיעיות ושל חיזבאללה, בוצעה על ידי כוחות צה"ל. התקיפה יוחסה תחילה לכוחות הקואליציה בהובלה אמריקנית הנלחמת בארגון דאע"ש באזור הגבול בין סוריה לעיראק, אך זמן קצר לאחר מכן התקבלה תגובה רשמית של גורמים אמריקניים המכחישים את ביצועה.