אנשי האבטחה במכללת אשקלון מסרבים להכניס מפגינים נגד דיקן המוסד, חדשות עשר

סטודנטים מחו על דברי הדיקן נגד להט"ב – כניסתם למוסד נחסמה

תלמידים ממכללת אשקלון, שהפגינו נגד ההתבטאות ההומופובית של סגן ראש עיריית חולון, המשמש גם כדיקן המוסד, טוענים כי כניסתם למכללה נאסרה. "קוראים להשבית הלימודים"

סטודנטים ממכללת אשקלון שהגיעו להפגין נגד יואל ישורון - סגן ראש עיריית חולון, המשמש גם כדיקן הסטודנטים, שהתבטא נגד הקהילה הגאה - לא הורשו להיכנס למוסד, כך מסרה היום (שלישי) האגודה למען הלהט״ב.

בתיעוד שפרסמה האגודה נראים כמה מפגינים מבקשים להיכנס למכללה, אך אנשי האבטחה לא מאפשרים להם זאת. אחד מאנשי האבטחה אומר למפגינים כי הוא לא מכניסם "כדי לא לעורר פרובקציות".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

סערת הפרדת הילדים מהוריהם: טראמפ יקיים דיון עם המחוקקים

משפט דומא: נפסלו הודאות הנאשמים שהתקבלו תחת עינויים

בדה ראיות ושיבש את החקירה: 15 חודשי מאסר נוספים לרוצח הוריו

חן אריאלי, יו"ר האגודה למען הלהט"ב, מסרה בתגובה: "המכללה האקדמית אשקלון נותנת רוח גבית לדעות חשוכות ומבזות. במקום להדיח מתפקידו את דיקן הסטודנטים הנבער, היא בוחרת להעניש את הסטודנטים ולדרוס את חופש הביטוי. בושה וחרפה שכך מתנהג מוסד אקדמי. אנו קוראות לכלל הסטודנטיות והסטודנטים במכללת אשקלון להשבית את הלימודים במחאה".

אלכסיי חורושונוב, סטודנט במכללה האקדמית אשקלון, אמר לחדשות עשר: ״ראיתי בחוץ את המחאה ובאתי להזדהות איתם ועמדתי איתם במשך כמה דקות. באתי להיכנס חזרה למכללה והשומר בכניסה אמר שהוא לא מאפשר לי להיכנס כי הבעתי הזדהות איתם, ואמר שמנכ״ל המכללה וההנהלה מודעים לזה״.

אנשי האבטחה במכללת אשקלון מסרבים להכניס מפגינים נגד דיקן המוסד
 

אנשי האבטחה במכללת אשקלון מסרבים להכניס מפגינים נגד דיקן המוסד (חדשות עשר)

 

ממכללת אשקלון נמסר בתגובה: "בשערי המכללה הפגינו 15 איש. ההפגנה התקיימה בשקט והתפזרה. בתום ההפגנה ובמהלכה נמנעה כניסתם של כמה סטודנטים מהמכללה שביקשו להמשיך ולהפגין בתחום המכללה. הם הורשו להיכנס לאחר שהסירו את דגלי הגאווה שנשאו. לעניין הפוסט שהיה עילת ההפגנה: כאמור הוא פורסם בדף הפייסבוק הפרטי של הדיקן ומשום כך איננו רואים מקום להתייחס אליו. נוסיף עם זאת שהמכללה מסתייגת מכל וכל מן הסגנון הבוטה והלא ראוי של הפוסט והיא משוכנעת כי דיון ציבורי, ראוי שיתנהל בסגנון מכבד".

ח״כ מירב בן ארי (כולנו), יו"ר השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה, אמרה בתגובה: "הסטודנטים הפגינו ומימשו את זכותם הדמוקרטית למחות נגד התבטאויותיו המבישות של הדיקן. במקום להגן על זכותם, החליטה הנהלת המכללה בדורסנות למנוע מהם להיכנס בקמפוס. התנהגות נלוזה, מביכה ובעיקר אנטי דמוקרטית". רם שפע, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, הוסיף: "מי שטוען שיש חופש פוליטי בקמפוסים טועה בגדול. אנחנו לא נסכים לסתימת פיות הזו. לא די באמירות החשוכות ששמענו מדיקן המכללה, כעת גם לא מאפשרים לסטודנטים שקיימו מחאה שקטה וצודקת מחוץ למוסד להיכנס פנימה. הזדעזענו עמוקות אל מול האמירות הפרימיטיביות של ישורון, וכעת הנהלת המוסד מוסיפה חטא על פשע עם הרחקה פיזית של הסטודנטים מהשיעור שלהם. אנחנו לא בימי הביניים. ההנהלה צריכה לתת על כך את הדעת ולרענן את דרכי ההתנהלות שלהם. אנחנו לא נשב בחיבוק ידיים מול השתקה דורסנית שכזו, וכבר מערבים את המל"ג והכנסת להידרש לעניין במיידי"

פוסט ההבהרה שפרסם יואל ישורון לאחר הסערה שעוררו דבריו

כאמור, שלשום פרסם ישורון פוסט בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו, בו מילות גנאי קשות על הקהילה הגאה בארץ, ביניהן, "רוב העם נגעל ממצעדי הבהמות". בעקבות כך, ראש עיריית חולון מוטי ששון הודיע אתמול כי הוא מתכוון לזמן את את סגנו לשיחה דחופה. 

נוסף לכך, בעקבות ההתבטאויות, האגודה למען הלהט"ב מתכננת לערוך אירוע מחאה מחוץ לעיריית חולון ביום חמישי הקרוב, בדרישה לפיטוריו של ישורון. "מפלצות, בהמות, חיות מבחילות ודוחות, חרמני משכב זכר וחיות מגעילות ממין נקבה. קשה לתאר מצב שבו נבחר ציבור היה מכנה בשמות הגנאי האלה כל קבוצה אחרת בציבור מבלי שהיה משלם על כך בתפקידו", אמרה יו"ר האגודה, חן אריאלי, והוסיפה: "רק דמיינו לעצמכם סגן ראש עיר באירופה מתבטא כך על יהודים או סגן ראש עיר בישראל מתבטא כך על עולים חדשים. אבל כשמדובר בקהילה הלה"טבית הכל מותר. הכל במסגרת חופש הביטוי".

גם חבר הכנסת יואל חסון (המחנה הציוני) פנה בדרישה לפטר לאלתר את ישורון "בשל דבריו ההזויים שפורסמו ברשתות ובתקשורת". עוד הוסיף חסון: "אין אין זה מן הראוי שנציג ציבור יפרסם אמירות הומופוביות ומילות שנאה שכאלה. ולהוסיף חטא על פשע ישורון הודיע כי הוא לא יחזור בו מדבריו. העובדה שלא מדובר בחשבון פרטי אינה נכונה, מדובר בדף הפייסבוק הרשמי של ישורון שמשמש אתו כסגן ראש העיר ולא כאדם פרטי".

מטעם עיריית חולון נמסר בתגובה: "אנו דוחים מכל וכל את דבריו החמורים של חבר המועצה, אשר לחלוטין אינם משקפים את מדיניות העירייה והעומד בראשה. מדובר בדעתו הפרטית של מר ישורון, שנכתבה בדף הפייסבוק הפרטי שלו, ואין לנו אלא להצטער על כך".

ישורון מסר בתגובה: "את הפוסט כתבתי בדף הפייסבוק הפרטי שלי במסגרת עיקרון חופש הביטוי כעיקרון יסוד במדינה דמוקרטית, וודאי ליברלית. דבריי לא כוונו , אפילו לא ברמז, כלפי החברה הלהטבי״ת (!!!) אלא נגד המצעדים ומוחצנותם הוולגרית "מצעד הגאווה" ו"מצעד השרמוטות" (כפי שכונו על ידי מארגני המצעדים עצמם). אגב, בתוך הקהילה הלהטבי"ת עצמה יש ביקורת על מצעדים אלה והנזקים שהם מחוללים למאבק שלהם עצמם".