פיצוץ מטען בגדר הגבול בעזה, דובר צה"ל

התקרית בגדר - פיצוץ מלכודות שהציב צה"ל לאורך הגבול עם עזה

האירוע שדווח כ"ניסיון פגיעה בתשתית צה"ל" ע"י פלסטינים התברר כהפעלת מטען שהוצב כחלק מההגנה סביב הפרויקט לעצירת המנהרות. מלכודות דומות הוצבו לאורך כל נתיב העבודות

קבוצת הפלסטינים שניסו לחדור אתמול (שני) לישראל נפגעו ממלכודת נפץ, שהוצבה בסמוך לאזור העבודות על הקמת המכשול לעצירת המנהרות מרצועת עזה. בתקרית באזור מעבר קרני, שבה על פי דיווחים פלסטיניים נהרג צעיר אחד ואחר נפצע, הופעל מטען המהווה חלק ממערך ההגנה סביב הפרויקט לעצירת המנהרות. צה"ל הציב מלכודות כאלה לאורך כל נתיב העבודות.

מדובר צה"ל נמסר אתמול כי "חמישה מחבלים ניסו לחבל בתשתית ביטחונית במרחב המכשול בצפון הרצועה. התשתית הביטחונית התפוצצה וכתוצאה מכך נפגעו מספר מחבלים".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

התבססות איראן בסוריה: היועץ לביטחון לאומי ביקר בחשאי במוסקבה

מונדיאל 2018: בעיית הסמים של הכדורגל בקולומביה - וההתאוששות

המלכה בהלם: בקרוב - החתונה החד מינית הראשונה בבית המלוכה

בחודש שעבר, בתקיפה הרחבה ביותר מאז מבצע "צוק איתן", מטוסים וכלי טיס נוספים של חיל האוויר תקפו עשרות יעדי טרור של חמאס והג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. אחת המטרות – מנהרה שחדרה 900 מטרים לשטח ישראל באזור רפיח, בסמוך למעבר כרם שלום.

המנהרה שהותקפה, יצאה מרצועת עזה, עברה בתוך שטח מצרים, ומשם חצתה לשטח ישראל. זוהי המנהרה השנייה המנוטרלת באזור מעבר כרם שלום, והעשירית מאז אוקטובר האחרון.

השבוע הציג כתב CNN מבט מבפנים לאחת ממנהרות הג'יהאד האסלאמי ברצועה. הוא נכנס דרך פתח מנהרה במקום לא ידוע ובמהלך הדרכתו של הפעיל אמר הכתב כי "חם כאן, לח וקלסטרופובי". עוד הסביר כי "במנהרות יש שכבה נוספת של בטון כדי להגן עליהן ממתקפות ישראליות".

פעיל הג'יהאד אמר לכתב כי "אנו משתמשים במנהרות כמגן נגד טילים שנורים ע"י חיל האוויר, כך שהפעילים שלנו יוכלו לנוע". בהמשך הכתבה ניתן לראות את הפעיל כשהוא מעודד לוחמים אחרים ואומר להם "אל תפחדו". טרם היציאה מהמנהרה שם הפעיל כיסוי על עיני הכתב.

במהלך הכתבה הציג הפעיל לכתב משגר רקטות שלדבריו נעשה בו שימוש בהסלמה האחרונה, שאירעה בחודש שעבר. "העולם שומע על הסכסוך רק דרך נתניהו. אנחנו מנסים לגרום להם לשמוע אותנו דרך הרקטות", אמר הפעיל. לשאלתו של הכתב על הפגיעה בגן ילדים במהלך ההסלמה האחרונה, ענה הפעיל כי "העולם צריך לדעת שההתנגדות לא מתכוונת לפגוע בילדים, אך טעויות קורות". לסיום אמר כי "ישראל גאה בתמיכה שאותה היא מקבלת מארה"ב, וכך גם אנו גאים בתמיכה האיראנית בפלסטינים – אין בזה דבר רע וזה לא סוד".