ג'ון קלי, ראש הסגל בבית הלבן, ודונלד טראמפ, רויטרס

דיווח: לאחר פגישה מתוחה - טראמפ התחייב לא לדרוש מישראל פירוז

לפי "ניו יורקר", בדומה לקודמיו, נשיא ארה"ב חתם על התחייבות לא ללחוץ על ישראל להתפרק מגרעין. עם זאת, יועצי טראמפ הופתעו בתחילה מהבקשה: "זה הבית המזד**ן שלנו"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חתם לאחר ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הלבן בפברואר 2017, על מכתב ובו התחייבות אמריקנית לשמר את יכולותיה האסטרטגיות של ישראל ולא להפעיל עליה לחץ להתפרק מנשקה הגרעיני בעתיד בנסיבות הקיימות במזרח התיכון - כך דווח היום (שלישי) בכתב האמריקני "ניו יורקר".

 
טראמפ היה הנשיא הרביעי שחותם על מכתב כזה אחרי שביל קלינטון, ג'ורג' בוש וברק אובמה נתנו לישראל את אותה ההתחייבות. לפי הדיווח במגזין האמריקני, ב-13 בפברואר 2017, יומיים לפני הפגישה הראשונה בין נתניהו לטראמפ בבית הלבן, הגיע שגריר ישראל רון דרמר לפגישה עם יועצי טראמפ והביא עמו עותק של המכתב כדי שהוא יועבר לנשיא לחתימה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מונדיאל 2018: בעיית הסמים של הכדורגל בקולומביה - וההתאוששות

דיווח: טראמפ ופוטין עשויים להיפגש בוינה בחודש הבא

בעקבות הפרסום בחדשות עשר: חולדאי ביטל אירוע עם הפרדה מגדרית

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ
 

אנשיו הופתעו. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ (רויטרס)

 

יועצי טראמפ הופתעו מהבקשה של דרמר, שכן רק קבוצה מצומצמת של בכירים אמריקנים ידעו על קיומו של המכתב. לטענתם, אנשי אובמה כלל לא עדכנו אותם על קיומם של מכתבי התחייבות כאלה לישראל. דרמר לחץ כי המכתב יועבר לחתימה של הנשיא לפני הפגישה עם נתניהו והפגישה הפכה מתוחה ואף הגיעה לגידופים. 

בכתבה ב"ניו יורקר" מצוטט בכיר אמריקני שסיפר כי אחד המשתתפים בפגישה כעס ואמר לדרמר "זה הבית המזד**ן שלנו". מהדיווח עולה כי לאחר מכן יושרו ההדורים וטראמפ חתם בסופו של דבר על המכתב.