ולדימיר פוטין ודונלד טראמפ בפגישת הפורום לשיתוף פעולה כלכלי אסיה - האוקיינוס השקט, רויטרס

דיווח: טראמפ ופוטין עשויים להיפגש בוינה בחודש הבא

הנשיא האמריקני, שצפוי להגיע לפסגת נאט"ו, באמצע יולי, ינצל ככל את הנראה את ההזדמנות כדי להיפגש עם מקבילו הרוסי בבירת אוסטריה, כך דווח בסוכנויות הידיעות רויטרס

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עשוי להיפגש עם מקבילו הרוסי, ולדימיר פוטין, בחודש הבא, כך דווח היום (שלישי) בסוכנות הידיעות רויטרס. על פי הדיווח, טראמפ, שצפוי להגיע לפסגת נאט"ו שתיערך בבריסל, בירת בלגיה, ב-11-12 ביולי, ינצל את שהותו באירופה כדי להיפגש עם פוטין, כשהיעד הנבחר יהיה ככל הנראה וינה, בירת אוסטריה. ביום שישי האחרון אמר טראמפ לכתבים היא פגישה עם פוטין צפויה במהלך הקיץ. במסגרת ביקורו של טראמפ הוא צפוי להיפגש גם עם ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי.

בתחילת החודש קרא טראמפ להחזיר את רוסיה לארגון המדינות המתועשות (G7) ואמר כי יש להזמינה לפסגה שהתקיימה בקנדה. בעקבות הקריאה של טראמפ, אמר דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב בתגובה: "רוסיה מתמקדת בפלטפורמות אחרות, בנפרד מה-G7". דבריו של טראמפ הסלימו עוד יותר את השיח בינו לבין המנהיגים האירופים, שכן רוסיה סולקה מהארגון לאחר שסיפחה את חצי האי קרים. 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

אנטשימיות בחופשה: ישראלים מתלוננים על גזענות באוקראינה

בכיר אמריקני ל-CNN: ישראל עומדת מאחורי התקיפה במזרח סוריה

לראשונה מזה שנים: נתניהו נפגש בפומבי עם מלך ירדן עבדאללה

טראמפ ופוטין
 

טראמפ ופוטין (רויטרס)

 

שני המנהיגים נפגשו בפעם האחרונה בחודש נובמבר במהלך ועידת APEC שהתקיימה בווייטנאם. באותה ועידה לא תוכננה פגישה בין השניים עקב אילוצי לוחות זמנים, כך לפחות נמסר מהבית הלבן באותה העת. עם זאת, בסופו של דבר הם נשאו הצהרה משותפת לפיה שתי המדינות הגיעו להסכמה על המשך המאמצים המשותפים להבסת ארגון דאע"ש. 

אם אכן תתקיים פגישה בין פוטין וטראמפ היא תהיה על רקע חקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2016. חקירה המתנהלת ע"י התובע המיוחד רוברט מולר. על פי החשד של קהילת המודיעין האמריקנית, ממשלת רוסיה בהנחייתו של פוטין, הורתה לבצע קמפיין השפעה שמטרותיו לערער את אמון הציבור האמריקני בהליך הדמוקרטי בארה"ב, להשמיץ את המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון ולפגוע בסיכוי הבחירות שלה לנשיאות.