לראשונה מזה שנים: נתניהו נפגש בפומבי עם מלך ירדן עבדאללה

השניים שוחחו על ההתפתחויות באזור ועל קידום התהליך המדיני. רה"מ חזר על מחויבות ישראל לשמירת הסטטוס קוו במקומות הקדושים בי-ם. שגריר ישראל בירדן לא הוזמן לפגישה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומלך ירדן עבדאללה השני, נפגשו אתמול (שני) בעמאן שבירדן. ראש הממשלה והמלך שוחחו על ההתפתחויות באזור, על קידום התהליך המדיני ועל קידום היחסים הכלכליים בין שתי המדינות. מלשכת נתניהו נמסר כי ראש הממשלה חזר על מחויבותה של ישראל לשמירת הסטטוס קוו במקומות הקדושים בירושלים. ראש המוסד יוסי כהן הצטרף לפגישה אך שגריר ישראל בירדן, אמיר וייסברוד, לא הוזמן לפגישה. עוד השתתפו בפגישה: המזכיר הצבאי אליעזר טולדנו, היועץ המדיני יונתן שכטר, ראש הסגל יואב הורביץ והיועץ הכלכלי אבי שמחון.

מדובר בפגישה הפומבית הראשונה בין נתניהו לבין המלך עבדאללה מזה כמה שנים, ובמיוחד מאז התקרית בשגרירות ישראל בירדן ביולי 2017. בתקשורת הירדנית דווח כי מלך ירדן עבדאללה הדגיש לנתניהו בפגישתם את הצורך להשיג התקדמות במאמצים לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני בהתבסס על פתרון שתי המדינות, וכי זו הדרך היחידה להשיג שלום ויציבות באזור. כמו כן, אמר המלך לנתניהו כי מעמדה של ירושלים עבור המוסלמים והנוצרים חשוב בדיוק כפי שהוא עבור היהודים, וכי ירושלים היא מפתח השלום ועל מצבה להיות מוכרע במסגרת מו"מ לשלום קבע. השניים גם דנו בסוגיות אחרות כמו תעלת הימים בין ים המלח לים סוף ובעניינים כלכליים נוספים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

החדירה לסודות הקהילה הישראלית בניגריה - הישג עצום לאיראן

בזמן שדיבר עם האיראנים: לשגב היו קשרים עם דיפלומטים ישראלים

אישום: איים על קטינות שאם יפסיקו לשלוח תמונות עירום - יפרסמן

 ראש הממשלה נתניהו ומלך ירדן עבדאללה השני. ארכיון
 

ראש הממשלה נתניהו ומלך ירדן עבדאללה השני. ארכיון (רויטרס )

 

בתוך כך, סוכנות הידיעות הטורקית "אנדולו" דיווחה אמש כי ירדן התערבה אתמול בפתירת מתיחות שהתפתחה במסגד אל-אקצא, בעקבות שורה של צעדים שביצעה משטרת ישראל, ביניהם מעצר מאבטח. על פי הדיווח, הוואקף הירדני עירב את הגורמים הנוגעים בדבר בירדן, ואלו התערבו בצורה ישירה מול הגורמים בישראל על מנת להביא לשחרור המאבטח. כמו כן דווח כי משטרת ישראל הסכימה לפרק עמדה באזור הר הבית ולהפסיק להצר את צעדי המאבטחים הערביים באזור.