אינסטגרם, pixabay

אישום: איים על קטינות שאם יפסיקו לשלוח תמונות עירום - יפרסמן

בן 19 מואשם שביקש מ-7 בנות 11-16 לשלוח לו הודעות ותמונות בעלות אופי מיני ואיים עליהן שאם יפסיקו - יפרסם את ההתכתבויות עמן. הפרקליטות ביקשה לעצרו עד תום ההליכים

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (שני) כתב אישום נגד וסים עטאף אבו רוקן, צעיר בן 19 מעוספיא, בגין ביצוע עבירות מיניות ב-7 ילדות ונערות בנות 16-11. מכתב האישום עולה כי אבו רוקן פעל בדפוס קבוע: הוא פנה לקטינות ברשת, ביקש מהן לשלוח לו הודעות ותמונות בעלות תוכן מיני, ולבסוף איים עליהן שאם יפסיקו לשלוח לו הודעות כאלו – הוא יפרסם את ההתכתבויות עמן.

תחילה היה מתכתב עם הקטינות באינסטגרם, בוואטסאפ ובאפליקציות נוספות, כשהוא נוהג להציג פרטים כוזבים על עצמו, כמו גילו. במהלך התכתבויות אלו, ביקש אבו רוקן מהקטינות שישלחו לו תמונות עירום שלהן. חלקן נענו, ובתגובה הנאשם שלח גם הוא תמונות עירום של עצמו.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

המבקר: איכות השירות בגופים ציבוריים - אינה מספקת ביחס לעולם

חבריה של ההרוגה באסון השיטפון בקמפיין מימון המונים לזכרה

קולומביה בחרה נשיא חדש - השלום ההיסטורי עם המחתרת בסכנה?

בהמשך, על פי כתב האישום, אבו רוקן היה מפסיק את התקשורת עם הקטינות, ואז פונה אליהן שנית, ומאיים עליהן, שאם לא יעשו כרצונו – הוא יפרסם את ההתכתבויות בעלות האופי המיני שניהלו.

באחד המקרים, ע"פ כתב האישום, פנה אבו רוקן באינסטגרם ל-ג', ילדה בת 12, והציג עצמו כנער בן 15 העונה לשם עמית לוי. השניים המשיכו להתכתב בוואטסאפ, כשהנשאשם ביקש מג' שתשלח לו תמונות שלה, והיא נענתה. אבו רוקן אף הציע לה להיפגש, אך היא סירבה.

לאחר מכן, אבו רוקן לא התכתב עם ג' במשך שבועיים, ואז חזר ופנה אליה. שלח הנאשם לג' תמונה של איבר מינו. בהמשך התקשר אליה ושלח לה הודעות רבות בעלות תכנים מיניים והצעות בעלות אופי מיני, בין היתר: "אני רוצה לזיין אותך על קיר הכיתה".

בכל פעם שג' לא השיבה להודעותיו המיניות של אבו רוקן, הוא איים עליה כי יפרסם את ההתכתבויות ביניהם וישלח אותן להוריה ולחברותיה. לפי כתב האישום, בשל פחדה של ג', היא נאלצה לשלוח לו הודעות בעלות תוכן מיני.

לצד כתב האישום, ביקשה הפרקליטות מביהמ"ש לעצור את אבו רוקן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, "בשל מסוכנתו הנלמדת מכמות המתלוננות נגדו", כך נכתב בבקשה. עוד נכתב בבקשת הפרקליטות למעצר עד תום ההליכים כי ממעשיו של אבו רוקן ניתן ללמוד כי הוא "מרוכז באופן בלעדי ואובססיבי בתאוותו המינית, וכי הוא אינו בוחל באמצעים או בשימוש בקורבנות צעירים כדי לספקה".