מעיין ברהום, מהרוגות אסון השיטפון בערבה, פייסבוק

חבריה של ההרוגה באסון השיטפון בקמפיין מימון המונים לזכרה

ידידיה של מעיין ברהום, שנהרגה בנחל צפית שבערבה יחד עם 25 תלמידי מכינת "בני ציון", מבקשים עזרה מהציבור למען שני מיזמים להנצחתה. "על מנת שחייה לא יישכחו"

חבריה של מעין ברהום, שנספתה באסון השיטפון בערבה, פתחו למענה קמפיין מימון המונים בפלטפורמה "jgive" בכדי להנציח אותה בשני מיזמים בבית הספר בו למדה ובשכונת מגוריה בירושלים.

"על מנת שחייה של מעין לא יישכחו, וכחלק מההתמודדות שלנו עם האובדן, החלטנו, תלמידי מחזור נ"א, להנציח אותה בשני מיזמים המשקפים אותה ואת עולמה", הסבירו תלמידי תיכון "בויאר שבירושלים, שפנו לציבור בכדי לגייס כסף עבור פינת ישיבה לימודית בבית הספר - "פינת מעין". "יצרנו קשר עם אדריכל המומחה בעיצוב מרחבי למידה, והוא ינחה אותנו בתהליך התכנון והביצוע", כתבו חבריה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: עימות אלים בין שוטרים לפלסטיני מבוגר בביתו במזרח י-ם

לוחם דובדבן שהרג את חברו בשוגג הורשע לאחר שהודה במעשה

סוכל ניסיון פיגוע סמוך לגדר המערכת בעזה; דיווח: פלסטיני נהרג

המיזם הנוסף הוא הכשרת השביל היורד משכונת מגוריה של מעין, גבעת משואה, אל מעיין עין לבן. "שביל שבו נהגה ללכת רבות עם חבריה", הסבירו. "ברצוננו להקים לאורך השביל פינות ישיבה מוצלות בהן יהיו, בין השאר, קודי QR שיובילו למידע על מעין ועל עמק לבן".

 קמפיין למימון המונים להנצחת מעין ברהום

קמפיין למימון המונים להנצחת מעין ברהום( חדשות עשר)

 

כזכור, 25 תלמידי כיתה י"ב ומועמדים להצטרפות למכינה הקדם-צבאית "בני ציון" שבתל אביב היו מעורבים באירוע הקטלני במסגרת טיול באזור הערבה. באסון נהרגו עשרה נערים ונערות, לאחר שהקבוצה נסחפה ממים רבים שהציפו את נחל צפית. 

לפני כשבועיים משרד החינוך הבהיר למכינת "בני ציון" כי במידה ולא תציג רפורמה משמעותית בניהולה, תאלץ ב-20 ביוני לסגור את שעריה לשנה הקרבה. כחלק מהרפורמה משרד החינוך דורש מהמכינה להציג מנהל חדש, צוות מנוסה ותוכנית שתבטיח איכות ובעיקר בטיחות, אחרת לא יקבלו הכרה.

משפחות התלמידות והתלמיד שנהרגו באסון עקבו בימים האחרונים לאחר ההתפתחויות הדרמטיות, הם התאגדו יחד וצפויות להשמיע קול משותף בימים הקרובים בעד ההחלטה לסגירת המכינה, דבר שייתן רוח גבית להחלטה.

אם עדיין מדריכי המכינה יתעקשו להפעיל את המכינה לשנה הבאה, אז מסתבר כי נכון לרגע זה אין מספיק נרשמים גם ככה. לאחר האסון נרשמים רבים ביטלו את השתתפותם, ומאז אין כמעט נרשמים חדשים, לכן ניתן לומר  כי ההחלטה די התקבלה.