גן הקטנטנים של יעל. למצולמת אין כל קשר לכתבה, חדשות עשר

בעלת גן הילדים בר"ג על החשד להתעללות: "אין לי קשר למה שקרה"

יעל סבתו הבהירה כי "סגרנו את הגן, ומסרתי את הצילומים למשטרה כדי שתמצה את החקירה", לאחר מעצר הגננת החשודה. עורך דינה: "היא לא ידעה מה קורה בגן"

יעל סבתו, בעלת הגן "הקטנטנים של יעל" ברמת גן, התייחסה היום (שני) לחשדות נגד הגננת סיגל אלקיים-וייס בגין התעללות בפעוטות במקום. "אני לא יכולה לדבר על החקירה, אני רק אומר שאין לי שום קשר למה שאירע לכאורה", מסרה. "בכל אופן, כרגע סגרנו את הגן, מסרתי את הצילומים ואת החומרים למשטרה כדי שתמצה את החקירה, ואני סומכת על המשטרה שתגיע לחקר האמת".

עו"ד שרון נהרי, המייצג את סבתו, הוסיף כי "הגננת והבעלים של הגן מכחישה. היא לא ידעה מה קורה בגן. היא זאת ששמה מצלמות כדי למנוע כל מקרי אלימות ולוודא את ביטחון הילדים". לדבריו, "היא זאת שבדקה והעבירה את החומרים למשטרה. היא זאת שנתנה את המצלמות והווידאו למשטרה כדי שזאת תבדוק שלא בוצעה שום עבירה וזאת אכן בודקת". 

סיגל אלקיים-וייס בעת הדיון השני בהארכת מעצרה
 

סיגל אלקיים-וייס בעת הדיון השני בהארכת מעצרה(חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לוחם דובדבן שהרג את חברו בשוגג הורשע לאחר שהודה במעשה

קולומביה בחרה נשיא חדש - השלום ההיסטורי עם המחתרת בסכנה?

סוכל ניסיון פיגוע סמוך לגדר המערכת בעזה; דיווח: פלסטיני נהרג

השרה גילה גמליאל התייחסה בתוכנית "בוקר אור" לפרשות ההתעללות בילדים בגנים, ואמרה כי "לא צריכים להיות ויכוחים בהקשר הזה - חייב להיות פיקוח, מצלמות במעגל סגור. היום כל אחד וכל אחת יכולים להקים מעון יום, אין שום בדיקה". על דחיית ההצבעה על הצעת חוק הפיקוח בוועדת השרים לענייני חקיקה אמרה השרה: "העליתי את הנושא הזה מספר פעמים. הגישה צריכה להיות אחרת, הממשלה צריכה לתת את דעתה, וצריך תוכנית אסטרטגית מקיפה".

עדותה של סיגל אלקיים-וייס, הגננת החשודה בהתעללות בפעוטות בגן ברמת גן, נחשפה אתמול. "זאת אני בסרטונים, אני מודה", אמרה אלקיים-וייס בדמעות, "אבל לא יודעת למה התנהגתי כך. היו לי ימים קשים, מעידה פה מעידה שם, אבל לא מדובר בהתעללות".

חוקרי מרחב דן הראו לגננת בת ה-38 את צילומי האבטחה שבהם היא נראית נוקטת באלימות כלפי הילדים. היא סיפרה כי "אני גננת המון שנים, תמיד כשהיה חסר משהו בגן – אוכל, תרופות או צעצועים, הוצאתי מכספי הפרטי כדי שלא יחסר לילדים". כשהחוקרים שאלו את אלקיים-וייס מדוע היא משכה את הילדים בכוח, היא השיבה: "אני לא יודעת, אני צופה בסרטונים ולא מאמינה שזאת אני, זה נראה כאילו מפלצת נכנסה בי".

בית משפט השלום בתל אביב האריך אתמול את מעצרה בשלושה ימים נוספים. בזמן הדיון הגננת מיררה בבכי מול ההורים הזועמים לפני שהחל הדיון והשפילה מבטה. ההורים, מצדם, קראו לעברה קריאות כמו "מפלצת" ו"איך יכולת לעשות כזה דבר".

עו"ד נס בן-נתן, סנגורה של הגננת החשודה אמר: "היא הודתה, הביעה חרטה והיא משתפת פעולה בחקירה. היא מתנצלת בפני ההורים והילדים ואין לה כוונה לחזור על כך".

עו"ד נבון קצב, עו"ד של האם שהתלוננה על הגננת במשטרה מסר כי "אנחנו מאמינים, סמוכים ובטוחים שמשטרת ישראל תעשה את כל מה שהיא צריכה על מנת למצות את החקירה, ואנחנו נמצה את הדין עם כל מי שפגע בילדים חסרי הישע".