סוכל ניסיון פיגוע סמוך לגדר המערכת בעזה; דיווח: פלסטיני נהרג

כוח צה"ל השיב באש לעבר קבוצת צעירים שניסו לחבל בתשתית צבאית ליד מעבר קרני • ליברמן על התקיפה ברצועה הלילה: "מי שחושב שניתן להמשיך שגרה של עפיפונים - טועה"

  • פורסם ב:
  • 18/06/2018 11:06
  • |
  • עודכן ב:
  • 18/06/2018 23:14
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

פלסטיני נהרג היום (שני) ואחר נפצע קשה מירי צה"ל באזור מעבר קרני, סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה - כך דווח בכלי תקשורת פלסטיניים. התקיפה אירעה במסגרת סיכול פיגוע סמוך לגדר, במסגרתו ניסו כמה צעירים לפגוע בתשתית של צה"ל. מדובר צה"ל נמסר כי "חמישה מחבלים ניסו לחבל בתשתית ביטחונית במרחב המכשול בצפון הרצועה. התשתית הביטחונית התפוצצה וכתוצאה מכך נפגעו מספר מחבלים". הערב צה"ל תקף באמצעות כלי טיס תשתיות חמאס לאחר שמוקדם יותר חוליית מחבלים שיגרה בסמוך להם בלוני תבערה מדרום רצועת עזה לשטח הארץ.

מוקדם יותר היום התייחס שר הביטחון אביגדור ליברמן במהלך סיור בתעשייה האווירית לתקיפת צה"ל הלילה ברצועת עזה. "אם מישהו חושב שניתן להמשיך שגרה של עפיפונים ושריפות יום-יום אז הוא טועה", אמר.

אזעקת צבע אדום נשמעה לפנות בוקר בעוטף עזה, וכחצי שעה לאחר מכן הופעלו רצף אזעקות ביישובי עוטף עזה, ובאזור התעשייה באשקלון. דובר צה"ל דיווח בהמשך כי זוהו שלושה שיגורים לעבר ישראל, וביניהם רקטה אחת שככל הנראה נפלה בשטח רצועת עזה. לא דווח על נפגעים או נזק לרכוש.

 מפת התקיפה בצפון רצועת עזה

מפת התקיפה בצפון רצועת עזה(דובר צה"ל )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מונדיאל 2018: חרף הפוליטיקה, האריות יתנו לאנגלים סיבה לחייך?

נשקים מחלונות הרכב, באמצע הרחוב: תיעוד ירי בצפון

התחזית: הקלה בעומס החום - טמפרטורות ממוצעות לעונה


צה"ל אישר לאחר מכן כי תקף באמצעות מטוסי קרב תשעה יעדי טרור, בשני מתחמים צבאיים, ובמתחם לייצור אמצעי לחימה השייכים לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. עוד לפני כן דווח בכלי התקשורת הפלסטיניים כי כלי טיס ישראלי תקף מתקן של הזרוע הימית של חמאס, ושני מתקנים נוספים של הזרוע הצבאית של האירגון. לא ידוע עד כה על נפגעים.

מצה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה לשיגורי העפיפונים ובלוני הנפץ והתבערה אל שטחי ישראל - פעולות טרור המסכנות את תושבי הדרום ופגעו בשטחים נרחבים". על פי ההודעה, "בימים האחרונים הזהיר צה"ל וביצע תקיפות בסמוך לחוליות האחראיות להצתות ולהשחתת השטחים בישראל וכן תקיפות כנגד תשתיות המשמשות חוליות אלו. לצה"ל ידע מודיעיני ויכולת מבצעית להעמיק בתקיפות ואלה ילכו ויתעצמו ככל שיידרש".

(ארכיון)
 

דיווח פלסטיני על תקיפת צה"ל ברצועה(חדשות עשר )

 

תקיפות צה"ל ברצועה נושאות מסר לחמאס לפיו צה"ל לא ירדוף אחר מפריחי הבלונים והעפיפונים, אלא יגרום לפגיעה בנכסי הזרוע הצבאית של הארגון. כך גם חמאס העביר מסר לישראל, עם שיגור הרקטות החריג בתגובה לתקיפה. האמירה החדשה הזו מגיעה בעקבות הדיון במדיניות צה"ל, שנערך בישיבת הממשלה אתמול.

המתיחות בדרום הורגשה גם אתמול, על רקע השימוש של הפלסטינים בטרור העפיפונים ובלוני הנפץ. אמש, שני בלונים אותרו על גדר ליד בית סמוך לנתיבות כשעליהם חומר בעירה לא דלוק. בנוסף, בשדרות ומחוצה לה נמצאו עפיפונים. במקביל, צה"ל תקף תשתית וכלי רכב ששימשו חוליה שהפריחה בלונים. בעקבות התקיפה איימו גורמים ביחידת העפיפונים בעזה כי ישגרו מאות עפיפוני תבערה לאורך הגדר.