במהלך הלילה: אזעקות צבע אדום בעוטף עזה; צה"ל תקף יעדי חמאס

זוהו 3 שיגורים לעבר ישראל, שלא גרמו לנפגעים או לנזק, לאחר שחיל האוויר תקף מתקני חמאס ברצועה. המסר מצה"ל: לא נרדוף אחר מפריחי העפיפונים - נפגע בנכסי הזרוע הצבאית

לילה לא שקט: אזעקת צבע אדום נשמעה לפנות בוקר (שני) בעוטף עזה, וכחצי שעה לאחר מכן הופעלו רצף אזעקות ביישובי עוטף עזה, ובאזור התעשייה באשקלון. דובר צה"ל דיווח בהמשך כי זוהו שלושה שיגורים לעבר ישראל, וביניהם רקטה אחת שככל הנראה נפלה בשטח רצועת עזה. לא דווח על נפגעים או נזק לרכוש.    


בתוך כך, צה"ל אישר כי תקף באמצעות מטוסי קרב תשעה יעדי טרור, בשני מתחמים צבאיים, ובמתחם לייצור אמצעי לחימה השייכים לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. עוד לפני כן דווח בכלי התקשורת הפלסטיניים כי כלי טיס ישראלי תקף מתקן של הזרוע הימית של חמאס, ושני מתקנים נוספים של הזרוע הצבאית של האירגון. לא ידוע עד כה על נפגעים.
 

שיגורים ממערכת כיפת ברזל בעוטף עזה (ארכיון)
 

שיגורים ממערכת כיפת ברזל בעוטף עזה (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

בעקבות מודעה בפייסבוק: עשרות התייצבו ושיפצו בית של אדם חולה

דיווח: כוחות הקואליציה האמריקנית תקפו עמדה צבאית בסוריה

השוער שהצליח לעצור פנדל של מסי - ומביים סרטים בזמנו החופשי

מצה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה לשיגורי העפיפונים ובלוני הנפץ והתבערה אל שטחי ישראל - פעולות טרור המסכנות את תושבי הדרום ופגעו בשטחים נרחבים". על פי ההודעה, "בימים האחרונים הזהיר צה"ל וביצע תקיפות בסמוך לחוליות האחראיות להצתות ולהשחתת השטחים בישראל וכן תקיפות כנגד תשתיות המשמשות חוליות אלו. לצה"ל ידע מודיעיני ויכולת מבצעית להעמיק בתקיפות ואלה ילכו ויתעצמו ככל שיידרש".

תקיפות צה"ל ברצועה נושאות מסר לחמאס לפיו צה"ל לא ירדוף אחר מפריחי הבלונים והעפיפונים, אלא יגרום לפגיעה בנכסי הזרוע הצבאית של הארגון. כך גם חמאס העביר מסר לישראל, עם שיגור הרקטות החריג בתגובה לתקיפה. האמירה החדשה הזו מגיעה בעקבות הדיון במדיניות צה"ל, שנערך בישיבת הממשלה אתמול.

המתיחות בדרום הורגשה גם אתמול, על רקע השימוש של הפלסטינים בטרור העפיפונים ובלוני הנפץ. אמש, שני בלונים אותרו על גדר ליד בית סמוך לנתיבות כשעליהם חומר בעירה לא דלוק. בנוסף, בשדרות ומחוצה לה נמצאו עפיפונים. במקביל, צה"ל תקף תשתית וכלי רכב ששימשו חוליה שהפריחה בלונים. בעקבות התקיפה איימו גורמים ביחידת העפיפונים בעזה כי ישגרו מאות עפיפוני תבערה לאורך הגדר.

 בלון תבערה במושב בית הגדי
 

בלון תבערה במושב בית הגדי (משטרה מרחב נגב)

 

מוקדם יותר אתמול, תקף צה"ל פעמיים בשעות אחר הצהריים ובערב באמצעות כלי טיס סמוך לשתי חוליות ששיגרו בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. במהלך ליל אמש, תקף חיל האוויר את רכבו של אחד ממובילי חוליות עפיפוני ובלוני הנפץ והתבערה. בנוסף, נמשכות השריפות בעוטף עזה כשדווח כל כ-20 שריפות שהשתוללו ביישובי הדרום.

במקביל, סוכלה בגדה המערבית תשתית טרור של חמאס שתכננה לבצע פיגועי תופת קשים בערים מרכזיות בישראל ופעלה באזור העיר שכם. התשתית שנחשפה פעלה החל מאוקטובר 2017 עד למעצרם של הפעילים בסוף חודש אפריל 2018 ומנתה למעלה מ-20 פעילים, רובם שייכים לארגון חמאס. חלק מהעצורים בעלי עבר עשיר בפעילות טרור הכוללת ייצור חומרי נפץ ומטעני חבלה.