דיווח בסוריה: 40 לוחמי חיזבאללה נהרגו בתקיפה אמריקנית

על פי הדיווחים, הקואליציה הבין-לאומית בהובלת ארה"ב תקפה עמדה צבאית של צבא אסד או של מיליציות התומכות במשטר, במזרח המדינה ליד הגבול העיראקי. בוושינגטון הכחישו

  • פורסם ב:
  • 18/06/2018 01:45
  • |
  • כתבים:
  • רויטרס

כ-40 לוחמי חיזבאללה או לוחמים של מיליציות שיעיות נהרגו הלילה (שני) בתקיפה של כוחות הקואליציה בהובלת ארצות הברית במזרח סוריה, סמוך לגבול העיראקי - כך נמסר מהמרכז הסורי לזכויות אדם, היושב בלונדון ומנטר אחר הלחימה בסוריה. על פי הדיווחים בכלי התקשורת בסוריה, הותקפו עמדות הצבא הסורי באזור אל-הרה.

דובר מטעם הצבא האמריקני הגיב לדיווחים ואמר כי התקיפה לא בוצעה בידי הקואליציה. "אף חברה בקואליציה לא ביצעה את התקיפות באזור אל-בוכמאל", הבהיר ג'וש ג'אק, דובר הפיקוד המרכזי של צבא ארה"ב. 

מטוס צרפתי נוחת בקפריסין לאחר התקיפה בסוריה
 

מטוס צרפתי נוחת בקפריסין לאחר התקיפה בסוריה(רויטרס )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

השוער שהצליח לעצור פנדל של מסי - ומביים סרטים בזמנו החופשי

תורם הזרע המפורסם בעולם מבקש לתרום בישראל - אך המדינה מסרבת

נתניהו והיועמ״ש ידונו באירוויזיון; קרא: לא נסכן את האירוע

לפני כחודשיים ירו ארצות הברית, בריטניה וצרפת יותר מ-100 טילי טומהוק, מהים ומהאוויר, לעבר אתרי נשק כימי בסוריה. זאת בתגובה ל"ראיות חד משמעיות" שמעידות כי צבא אסד השתמש בנשק כימי, כך לפי הודעת הפנטגון. מדובר במתקפה כפולה בעוצמתה מזאת שביצעה ארצות הברית שנה לפני כן בסוריה, בתגובה לשימוש שעשה אז משטר אסד בנשק כימי.

הטילים האמריקניים הפציצו בחודש אפריל האחרון שלושה אתרים לפיתוח ואחסון נשק כימי בסוריה: מכון מחקר המשמש לפיתוח נשק כימי בדמשק ושני מחסנים באזור חומס. הפנטגון עדיין לא אישר כמה מהטילים פגעו במטרותיהם. היעדים שתקפו הכוחות בריטים והצרפתים עדיין לא ידועים.