קרן קיימת לישראל, חדשות עשר

"קללות, איומים וגריפת מיליוני שקלים": דוח נגד דירקטור בקק"ל

השופטת בדימוס פרוז'ינין המליצה בדוח כי משה דבוש צריך לסיים את תפקידו בקרן. לדבריה, קיים חשש שפעל תוך ניגוד עניינים וגרף מיליונים, ובמקביל אף התעמר בעובדי החברה

השופטת בדימוס דיתה פרוז'ינין פרסמה דוח חריף במיוחד על התנהלותה של קרן קיימת לישראל ובמיוחד על התנהלותו של משה דבוש, אחד מחברי הדירקטוריון בחברה. מהדוח עולה כי קיים חשש שחבר מועצת המנהלים מטעם מפלגת העבודה איים על עמיתיו לעבודה, התעמר בעובדי הקרן ואף הוביל להתמוטטות של עובדת בכירה. כמו כן, נכתב כי היועץ המשפטי של החברה ספג איומים באופן קבוע וכי עובדים חששו לחייהם.

בחלק נוסף בדוח התייחסה השופטת בדימוס פרוז'ינין למספר עסקאות נדל"ן, בהן קיים חשש כי היה מעורב דבוש משני צדדי המתרס. מכאן עולה כי דבוש ניצל לכאורה את המצב וקיבל מיליוני שקלים תוך ניגוד עניינים ברור.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

תורם הזרע המפורסם בעולם מבקש לתרום בישראל - אך המדינה מסרבת

ועדת השרים דחתה ההכרעה בנוגע לחוק הפיקוח על מסגרות לגיל הרך

11 שוטרים נפצעו במהלך פינוי המאחז תפוח מערב; 6 חשודים נעצרו

קרן קיימת לישראל
 

קרן קיימת לישראל (חדשות עשר)

 

המציאות כפי שתוארה בדוח אינו חדשה לעובדי הקרן הקיימת לישראל, וכי המקרים הללו מתרחשים כבר מספר שנים בלי שאף אחד מפסיק אותם. עם זאת, לא ניתן להאשים את הנהלת החברה, כיוון שבכיריה הגישו תלונה למשטרה כבר לפני כשנה וחצי, אך המשטרה לא עשתה דבר בנידון. לכן, החליטה השופטת בדימוס פרוז'נין להמליץ על הפסקת חברותו במועצת המנהלים של הקרן.

ממשה דבוש נמסר בתגובה: "לא קראתי את הדוח, אך אני המחסום האחרון מפני המעשים שלהם, וכך הם מצאו דרך לנסות לעצור אותי".