עדות הגננת מר"ג: "לא מאמינה שזו אני, כאילו מפלצת נכנסה בי"

סיגל אלקיים-וייס, החשודה בהתעללות בפעוטות בגן, עומתה עם סרטוני האבטחה ואמרה לחוקרים: "לא יודעת למה התנהגתי כך. היו לי ימים קשים, מעידה פה מעידה שם"

עדותה של סיגל אלקיים-וייס, הגננת החשודה בהתעללות בפעוטות בגן ברמת גן, נחשפת. "זאת אני בסרטונים, אני מודה", אמרה אלקיים-וייס בדמעות, "אבל לא יודעת למה התנהגתי כך. היו לי ימים קשים, מעידה פה מעידה שם, אבל לא מדובר בהתעללות".

חוקרי מרחב דן הראו לגננת בת ה-38 את צילומי האבטחה שבהם היא נראית נוקטת באלימות כלפי הילדים. היא סיפרה כי "אני גננת המון שנים, תמיד כשהיה חסר משהו בגן – אוכל, תרופות או צעצועים, הוצאתי מכספי הפרטי כדי שלא יחסר לילדים". כשהחוקרים שאלו את אלקיים-וייס מדוע היא משכה את הילדים בכוח, היא השיבה: "אני לא יודעת, אני צופה בסרטונים ולא מאמינה שזאת אני, זה נראה כאילו מפלצת נכנסה בי".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ועדת השרים דחתה ההכרעה בנוגע לחוק הפיקוח על מסגרות לגיל הרך

נתניהו והיועמ״ש ידונו באירוויזיון; קרא: לא נסכן את האירוע

רמת השרון: המשטרה עצרה חייל בחשד שאנס נערה בת 17

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) את מעצרה בשלושה ימים נוספים. בזמן הדיון הגננת מיררה בבכי מול ההורים הזועמים לפני שהחל הדיון והשפילה מבטה. ההורים, מצדם, קראו לעברה קריאות כמו "מפלצת" ו"איך יכולת לעשות כזה דבר".

סיגל אלקיים-וייס בעת הדיון השני בהארכת מעצרה
 

סיגל אלקיים-וייס בעת הדיון השני בהארכת מעצרה (חדשות עשר )

 

עו"ד נס בן-נתן, סנגורה של הגננת החשודה אמר: "היא הודתה, הביעה חרטה והיא משתפת פעולה בחקירה. היא מתנצלת בפני ההורים והילדים ואין לה כוונה לחזור על כך".

עו"ד נבון קצב, עו"ד של האם שהתלוננה על הגננת במשטרה מסר כי "אנחנו מאמינים, סמוכים ובטוחים שמשטרת ישראל תעשה את כל מה שהיא צריכה על מנת למצות את החקירה, ואנחנו נמצה את הדין עם כל מי שפגע בילדים חסרי הישע".

במקביל, ועדת השרים לחקיקה דחתה היום בשלושה שבועות את ההצבעה על חוק הפיקוח על מסגרות לגיל הרך שקידם שר העבודה והרווחה חיים כץ. החוק נועד להסדיר את תחום הפעלת מעונות היום והגנים ולקבוע מי זכאי לקבל רישיון לעסקים אלו ובאילו תנאים, זאת על מנת להבטיח סביבה טיפולית-חינוכית הולמת תוך מילוי צורכיהם הפיזיים, הרגשיים, החברתיים והחינוכיים של הפעוטות.

במשרד האוצר אמרו שכץ עשה מעשה חד צדדי כאשר הוא הגיש את הצעת החוק אבל לא התייעץ עם אף גורם ממשלתי אחר, ולא הגיש מקור תקציבי למימון החוק. גם משרד רוה"מ העביר ביקורת על התנהלות שר הרווחה ואמרו כי החוק אינו בשל והוא יכול לעשות יותר נזק מתועלת. מנגד, במשרד הרווחה דחו את הביקורות וטענו כי החוק יכול לעבור, ומקור הבעיה היא במשרד האוצר שמסרב לממנו.