"חם, קלסטרופובי ומוגן מתקיפות": סיור במנהרת טרור בעזה

כתב CNN נלקח בידי פעיל הג'יהאד האסלאמי לאחת ממנהרות הארגון ברצועה, ובהמשך הוא אף הציג לו משגר רקטות שבו נעשה שימוש בהסלמה האחרונה. "לא מתכוונים לפגוע בילדים"

מנהרות טרור הן אחת מטכניקות הלחימה המוכרות של ארגוני הטרור בעזה נגד ישראל. כתב CNN שרצה לראות מקרוב את האיום הביטחוני נלקח בידי פעיל הג'יהאד האסלאמי לאחת ממנהרות הארגון ברצועה. הוא נכנס דרך פתח מנהרה במקום לא ידוע ובמהלך הדרכתו של הפעיל אמר הכתב כי "חם כאן, לח וקלסטרופובי". עוד הסביר כי "במנהרות יש שכבה נוספת של בטון כדי להגן עליהן ממתקפות ישראליות".

פעיל הג'יהאד אמר לכתב כי "אנו משתמשים במנהרות כמגן נגד טילים שנורים ע"י חיל האוויר, כך שהפעילים שלנו יוכלו לנוע". בהמשך הכתבה ניתן לראות את הפעיל כשהוא מעודד לוחמים אחרים ואומר להם "אל תפחדו". טרם היציאה מהמנהרה שם הפעיל כיסוי על עיני הכתב.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

נתניהו והיועמ״ש ידונו באירוויזיון; קרא: לא נסכן את האירוע

תורם הזרע המפורסם בעולם מבקש לתרום בישראל - אך המדינה מסרבת

ועדת השרים דחתה ההכרעה בנוגע לחוק הפיקוח על מסגרות לגיל הרך

צפו בכתבה המלאה ממנהרת הטרור ברצועת עזה:

במהלך הכתבה הציג הפעיל לכתב משגר רקטות שלדבריו נעשה בו שימוש בהסלמה האחרונה, שאירעה בחודש שעבר. "העולם שומע על הסכסוך רק דרך נתניהו. אנחנו מנסים לגרום להם לשמוע אותנו דרך הרקטות", אמר הפעיל. לשאלתו של הכתב על הפגיעה בגן ילדים במהלך ההסלמה האחרונה, ענה הפעיל כי "העולם צריך לדעת שההתנגדות לא מתכוונת לפגוע בילדים, אך טעויות קורות". לסיום אמר כי "ישראל גאה בתמיכה שאותה היא מקבלת מארה"ב, וכך גם אנו גאים בתמיכה האיראנית בפלסטינים – אין בזה דבר רע וזה לא סוד".

המתיחות בדרום נמשכה גם היום על רקע השימוש של הפלסטינים בטרור העפיפונים ובלוני הנפץ. בשעות הערב שני בלונים אותרו על גדר ליד בית סמוך לנתיבות כשעליהם חומר בעירה לא דלוק. בנוסף, בשדרות ומחוצה לה נמצאו עפיפונים. במקביל, צה"ל תקף תשתית וכלי רכב ששימשו חוליה שהפריחה בלונים. בעקבות התקיפה איימו גורמים ביחידת העפיפונים בעזה כי ישגרו מאות עפיפוני תבערה לאורך הגדר.

מוקדם יותר, תקף צה"ל פעמיים בשעות אחר הצהריים ובערב באמצעות כלי טיס סמוך לשתי חוליות ששיגרו בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. במהלך הלילה, תקף חיל האוויר את רכבו של אחד ממובילי חוליות עפיפוני ובלוני הנפץ והתבערה. בנוסף, נמשכות השריפות בעוטף עזה גם היום, 10 מתוך 12 השריפות שהשתוללו כובו ע"י צוותי הכיבוי. בשתיים נוספות בעין השלושה ובכיסופים טרם הושגה שליטה. אתמול פרצו 15 שריפות ביישובי הדרום.