תורם הזרע המפורסם בעולם מבקש לתרום בישראל - אך המדינה מסרבת

לארי נאגל, פרופסור יהודי מארה"ב, יש כ-33 צאצאים מתרומות שונות. משרד הבריאות הנחה את כל בנקי הזרע לא לקבל את זרעו כיוון שאינו מוכן להישאר אנונימי מול הנתרמות

ארי נאגל, פרופסור יהודי למתמטיקה מניו יורק, הוא תורם הזרע המפורסם בעולם ויש לו לפחות 33 צאצאים. נאגל מעוניין להגיע לישראל ולתרום את זרעו, אך משרד הבריאות הבהיר היום (ראשון) כי הם לא יאפשרו זאת.

נאגל נוהג לתרום את זרעו באופן פרטי כאשר נשים פונות אליו בבקשה לעזרה בהקמת משפחה. הסיבה לאיסור שהטילה הממשלה על נאגל היא כי לפי החוק בישראל שמו וזהותו של תורם הזרע יישאר חסוי, וכך גם זהותן של הנשים שיקבלו את התרומה, אלא אם קיים הסכם של הורות משותפת. משרד הבריאות הזהיר והנחה את כל בנקי הזרע בישראל, כי אם נאגל יבקש לתרום, יש להמנע מזה. לפני שנתיים פנו חמש נשים ישראליות לבנק הזרע בבקשה לקבל את תרומתו, אך גם אז הוציאו איסור על כך.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

נתניהו על משבר הגיוס: צריך להעביר את החוק בתוך שבועיים

קייב: 56 פעילי ימין נעצרו לאחר שניסו להפריע למצעד הגאווה

לראשונה: ניסיון חיסול מהאוויר של חוליית עפיפונים - רכב הותקף

נאגל מספר כי לרוב הוא נכנס עם מבקשת התרומה לשירותים ושם תורם את הזרע בכוסית. בראיון לכלי תקשורת בעולם הוא סיפר כי "פעמים רבות אנחנו לא מכירים זה את זה, אבל לאחר מכן אנחנו מתיידדים ובסופו של דבר הופכים למשפחה". הדבר מסוכן כיוון שבשל חוסר הפיקוח, מבקשת התרומה אינה יכולה לדעת אם לתורם יש מחלות מין אשר יכולות לעבור ביחסי מין או בזרע.

 ארי נאגל ושני ילדים מתרומת הזרע שלו
 

ארי נאגל ושני ילדים מתרומת הזרע שלו(חדשות עשר )