טרור העפיפונים: בלוני תבערה אותרו ליד בית, צה"ל תקף ברצועה

חיל האוויר ירה לעבר תשתית ורכב ששימשו חוליה שהפריחה בלוני תבערה לשטח ישראל. במקביל, 12 שריפות פרצו בעוטף עזה. עפיפונים אותרו בשדרות ובלונים בסמוך לנתיבות

שני בלונים אותרו הערב (ראשון) על גדר ליד בית סמוך לנתיבות כשעליהם חומר בעירה לא דלוק. בנוסף, בשדרות ומחוצה לה נמצאו עפיפונים. במקביל, צה"ל תקף תשתית וכלי רכב ששימשו חוליה שהפריחה בלונים. זמן קצר לפני כן, דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי צה"ל תקף עמדה של חמאס ברצועת עזה. בעקבות התקיפה איימו גורמים ביחידת העפיפונים בעזה כי ישגרו מאות עפיפוני תבערה לאורך הגדר.

מוקדם יותר, תקף צה"ל פעמיים בשעות אחר הצהריים ובערב באמצעות כלי טיס סמוך לשתי חוליות ששיגרו בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. במהלך הלילה, תקף חיל האוויר את רכבו של אחד ממובילי חוליות עפיפוני ובלוני הנפץ והתבערה. בנוסף, נמשכות השריפות בעוטף עזה גם היום, 10 מתוך 12 השריפות שהשתוללו כובו ע"י צוותי הכיבוי. בשתיים נוספות בעין השלושה ובכיסופים טרם הושגה שליטה. אתמול פרצו 15 שריפות ביישובי הדרום. 

בתקשורת הפלסטינית דווח כי התקיפה במהלך הלילה לא הובילה לנפגעים. מדובר בניסיון חיסול ראשון של חבר חוליות משגרי העפיפונים והבלונים. זהו שינוי מדיניות בצבא, לאחר שבימים האחרונים בוצע ירי אזהרה, שלא הצליח לעצור את השריפות"התקיפה בוצעה בתגובה לרצף שיגורי העפיפונים ובלוני הנפץ והתבערה אל שטחי ישראל", נמסר מדובר צה"ל, "חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

ועדת השרים דחתה ההכרעה בנוגע לחוק הפיקוח על מסגרות לגיל הרך

11 שוטרים נפצעו במהלך פינוי המאחז תפוח מערב; 6 חשודים נעצרו

רמת השרון: המשטרה עצרה חייל בחשד שאנס נערה בת 17

(צילום: שלומי טרבלסי - קבוצת ביטחון שדה)

שר החינוך, נפתלי בנט, התייחס הבוקר לטרור העפיפונים כשהגיע לישיבת הממשלה. "לפני שבועיים, בעת ביקורי בכפר עזה, פגשתי תושבת שסיפרה לי שבלון תבערה הצית את הגינה שלה בעוד ילדיה, שהיו בבית, פונו על ידי שכנים. הבנתי את גודל הסיכון, ולכן אני מוביל בשבועות האחרונים את הקו שבלון תבערה או בלון נפץ כמוהם כקסאם, ושיגור שלהם כמוהו כשיגור קאסם. לכן, עמדתי היא שיש לירות על משגר בלון נפץ או בלון תבערה כאילו הוא שיגר קאסם. אני שמח שמערכת הביטחון בהדרגה מאמצת את הקו הזה, אנחנו לא צריכים לחכות שייפגעו אזרחי ישראל ורק אז להתעורר", אמר..

‏בתוך כך, מיכל בערה שהיה קשור לבלון אותר בעוטף עזה. המיכל, שבתוכו חומר דליק, לא התפוצץ למרות המנגנון שחובר אליו, והוא ככל הנראה נחת הבוקר. צוות חבלה אסף את הפריט לבדיקה.

הרכב של בכיר ביחידת העפיפונים שהופצץ ע"י צה"ל
 

הרכב של בכיר ביחידת העפיפונים שהופצץ ע"י צה"ל (אתר החדשות העזתי שיהאב)

 

אתמול, תקף צה"ל באמצעות כלי טיס בסמוך לחולייה ששיגרה בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח על שלושה פצועים, ובהם אחד קשה, בתקיפה

בתוך כך, שלושה פלסטינים הגיעו לגדר באזור אל-בורייג' שבמרכז הרצועה, עלו על כלי הנדסה ונמלטו לעזה לאחר שבוצע לעברם ירי. כמו כן, כוחות צה"ל ירו לעבר שלושה נוספים שהתקרבו לגדר באזור חאן יונס, בדרום הרצועה. לאחר ירי אזהרה, הם שבו לשטח עזה. 

15 שריפות פרצו אתמול בעוטף עזה, ככל הנראה בעקבות עפיפוני תבערה שנשלחו מרצועת עזה. לוחמי האש פעלו לכיבוי שריפה בסמוך למוצב צבאי באזור קיבוץ כיסופים שבמועצה האזורית אשכול, ולכיבוי שריפות במבקיעים ובבית קמה, בסיוע מטוסי כיבוי. במקביל, שריפת קוצים פרצה בסמוך לבתים בשדרות וכובתה, ושריפות נוספות פרצו באזור המועצה האזורית אשכול ובנחל הבשור. לא היו נפגעים בשריפות השונות.

 בלון תבערה במושב בית הגדי
 

בלון תבערה במושב בית הגדי (משטרה מרחב נגב)