איטליה חסמה ספינות מהגרים נוספות: "לא לעוד הגירה לא חוקית"

לאחר שסירב לאפשר ל"אקווריוס" לעגון במדינה, שר הפנים הבהיר כי "הם יהיו חייבים לכוון לנמלים אחרים". ארגוני הסיוע כינו אותו "פשיסט", והוא השיב: "לא תעצרו אותנו"

  • פורסם ב:
  • 16/06/2018 18:57
  • |
  • כתבים:
  • רויטרס

שר הפנים של איטליה, מתאו סלביני, הכריז היום (שבת) כי הוא אוסר על ספינות מהגרים נוספות, של שני ארגוני סיוע בין-לאומיים הפועלים בים התיכון, לעגון בנמלי המדינה. זאת, לאחר שאסר השבוע על עגינתה של הספינה "אקווריוס", בצעד שנוי במחלוקת שעורר ביקורת מצד עמיתיו האירופים וארגוני הסיוע.

סלביני, מנהיג מפלגת הימין "הליגה הצפונית" וסגן ראש הממשלה, גם הגיב היום בפייסבוק ובטוויטר לטענות נגדו מטעם ארגוני הסיוע, והבהיר: "הם צריכים לדעת שאיטליה לא רוצה עוד להשתתף בעסק של הגירה לא חוקית, ולכן הם יהיו חייבים לכוון לנמלים אחרים, לא באיטליה".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

יומיים אחרי הגשם המפתיע - שרב: שיאי חום נמדדו בעוטף עזה

פילה ודוב קוטב מציגים: דעות חלוקות בחיזוי תוצאות המונדיאל

אלפי נופשים בכינרת; בן 34 נהרג בתאונה בין אופנוע ים לסירה

 מתאו סלביני, שר הפנים של איטליה
 

מתאו סלביני, שר הפנים של איטליה (רויטרס)

 

לטענת סלביני, ארגוני הסיוע ממתינים לחופי לוב ואוספים מהגרים שננטשו בידי מבריחים. הוא עוד הבהיר כי רומא תקבל רק מהגרים שנאספו בידי ספינות איטלקיות. ארגוני הסיוע הכחישו את הטענה האיטלקית כי הם מנוצלים בידי המבריחים.

אחד מארגוני הסיוע שהוזכרו בפוסט של סלביני, Mission Lifeline, הגיב בציוץ בטוויטר, שבו נכתב בגרמנית: "כשהפשיסטים נותנים לנו יחסי ציבור...". סלביני צייץ בחזרה: "עלבונות ואיומים לא יעצרו אותנו, האיטלקים הם אלה שינהלו את המדינה".

זאת, בעוד הספינה "אקווריוס" עושה את דרכה לנמל סביליה בספרד, לאחר שמדריד הכריזה כי תקבל את 629 המהגרים שעל סיפונה, מרביתם מהמזרח התיכון ומערב אפריקה. היא צפויה לעגון מחר.

 הכנות לקליטת מהגרים בנמל סביליה, ספרד
 

הכנות לקליטת מהגרים בנמל סביליה, ספרד (רויטרס)

 

על פי סקר שפורסם בעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה", 59% מהציבור האיטלקי מסכים עם החלטת הממשלה לחסום ספינות שאינן איטלקיות, בטענה כי מדיניות שכזו תניא מבריחים מלנסות להעביר מהגרים ומבקשי מקלט לחופיה הדרומיים של אירופה.