ר"מ טורקיה: "הניצחון באירוויזיון - קנוניה שתוביל למלחמת דת"

בינאלי יילדרים אמר כי "ישראל זכתה למרות שלא קיבלה את מרב הנקודות", והוסיף: "ישראל יודעת איך להרוג - אבל לא לשיר". על נטע ברזילי: "היא לא זמרת טובה"

ראש ממשלת טורקיה, בינאלי יילדרים, טען אתמול (שישי) בריאיון לתוכנית רשת טורקית כי הניצחון של ישראל באירוויזיון בחודש שעבר הוא חלק מקנוניה ישראל-אירופית לאירוח התחרות בירושלים בשנה הבאה כדי לעורר מלחמת דת בעיר הקדושה. יילדרים אמר כי "ישראל יודעת רק איך להרוג, אבל לא יודעת לשיר".

במהלך הריאיון אמר ראש הממשלה הטורקי כי השיר של נטע ברזילי "TOY" "לא היה טוב" וטען כי המבצעת "אינה זמרת טובה ואינה יודעת לשיר". יילדרים טען כי ישראל זכתה "למרות שלא קיבלה את מרב הנקודות", והוסיף כי "שיטת הניקוד שונתה כדי שישראל תזכה".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

טרור העפיפונים: שריפה משתוללת ליד מוצב צבאי באזור כיסופים

צעיר כבן 30 נהרג לאחר שככל הנראה נפגע מסירה בכינרת

הקיץ כבר כאן: שרב כבד בכל רחבי הארץ

טורקיה, שזכתה פעם אחת בתחרות השירים האירופית בשנת 2003, הפסיקה את השתתפותה לפני חמש שנים. כשנשאל יילדרים אם לטורקיה יש כוונה לחזור ולהשתתף באירוויזיון, אמר כי "האופציה אינה מונחת על השולחן".

בחודש שעבר ניצחה נטע ברזילי באירוויזיון שנערך בליסבון, בירת פורטוגל. הזמרת הישראלית בת ה-25 גברה על שאר המועמדים לאחר ששירה "TOY" הוביל בסוכנויות ההימורים כמעט מהרגע שיצא ועד לרגע ההופעה האחרונה. השיר שסיים במקום השלישי ע"י צוותי השיפוט במדינות אירופה, טיפס למקום הראשון לאחר שקלול הצבעת הצופים.

ברזילי זכתה בתוכנית "הכוכב הבא", וזמן קצר לאחר מכן יצא השיר הזוכה עליו אחראים דורון מדלי וסתיו בגר, וכבש את אירופה עם מיליוני צפיות ביוטיוב, חיקויי רשת והיסטריה. השיר, שנכתב בהשראת תנועת MeToo ומביע העצמה נשית, אמנם פיגר בימים שלפני התחרות בסוכנויות ההימורים אבל הביצוע בגמר בליסבון הכריע.

דבריו של ראש ממשלת טורקיה מגיעים בתקופה מתוחה ביחסים בין טורקיה לישראל סביב העברת השגרירות האמריקנית לירושלים בחודש שעבר וההפגנות האלימות של הפלסטינים בגבול רצועת עזה שהחלו ביום האדמה בסוף חודש מארס. ביום רביעי בערב אושרה בעצרת הכללית של האו"ם הצעה שקידמה טורקיה, יחד עם אלג'יריה והפלסטינים, שגינתה את ישראל על "השימוש המופרז בכוח" נגד הפלסטינים וקראה להגן על האוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה