אלפי דונמים עלו באש בעוטף עזה; צה"ל תקף משגרי בלוני תבערה

כ-15 שריפות פרצו בסמוך לבתים בשדרות, בנחל הבשור ובכמה מוקדים באזור • צה"ל ירה לעבר שתי קבוצות של פלסטינים שהתקרבו לגדר, וכלי טיס תקף חוליית משגרים בדרום הרצועה

  • פורסם ב:
  • 16/06/2018 13:25
  • |
  • עודכן ב:
  • 16/06/2018 20:10
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

טרור העפיפונים: 15 שריפות פרצו אתמול (שבת) בעוטף עזה, ככל הנראה בעקבות עפיפוני תבערה שנשלחו מרצועת עזה. לוחמי האש פועלים לכיבוי שריפה בסמוך למוצב צבאי באזור קיבוץ כיסופים שבמועצה האזורית אשכול, ולכיבוי שריפות במבקיעים ובבית קמה, בסיוע מטוסי כיבוי. אין נפגעים. במקביל, שריפת קוצים פרצה בסמוך לבתים בשדרות וכובתה, ושריפות נוספות פרצו באזור המועצה האזורית אשכול ובנחל הבשור.

בסך הכול, עד כה נשרפו אלפי דונמים של שטחים חקלאיים וחורש באזור. מקטעים בכביש 232 ובכביש 234 נחסמו לתנועת כלי רכב בשל האש, נפתחו לתנועה כעבור זמן קצר. 

מדובר צה"ל נמסר כי כלי טיס ביצע ירי בסמוך לחולייה ששיגרה בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח על שלושה פצועים, בהם אחד קשה, בתקיפה. 

בתוך כך, שלושה פלסטינים הגיעו לגדר באזור אל-בורייג' שבמרכז הרצועה, עלו על כלי הנדסה ונמלטו לעזה לאחר שבוצע לעברם ירי. כמו כן, כוחות צה"ל ירו לעבר שלושה נוספים שהתקרבו לגדר באזור חאן יונס, בדרום הרצועה. לאחר ירי אזהרה, הם שבו לשטח עזה. 

חסימות כבישים בעוטף עזה
 

חסימות כבישים בעוטף עזה (ביטחון אשכול)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מונדיאל 2018: ההזדמנות האחרונה של ליאו מסי

פילה ודוב קוטב מציגים: דעות חלוקות בחיזוי תוצאות המונדיאל

בכירים בקואליציה: בחירות לפני סיום 2018 - דבר אפשרי

אלפי פלסטינים הפגינו שלשום סמוך לגדר הרצועה. בכלי תקשורת פלסטיניים דווח כי מזל"ט ישראלי תקף חוליה שעסקה בשיגור עפיפוני תבערה ממזרח למחנה הפליטים אל-בורייג', במרכז הרצועה. לא דווח על נפגעים. דובר צה"ל אישר את הדיווח, ומסר כי בוצע ירי אזהרה. לראשונה, בוצע ירי גם לעבר כלי הרכב ששימש את החוליה. "צה"ל יפעל למניעת השימוש בבלוני ועפיפוני תבערה ונפץ", נמסר. בהמשך הערב, מסר צה"ל כי תקף באמצעות כלי טיס עמדת תצפית של חמאס הסמוכה למיקום ממנו שוגרו בלוני נפץ ותבערה בצפון רצועת עזה.

בצפון הרצועה, חצה אתמול פלסטיני את הגדר סמוך לכפר עזה. הוא לא היה חמוש, והכוחות תפסו אותו והעבירו אותו לחקירה. במרכז הרצועה בוצע ירי לעבר פלסטינים שהגיעו לגדר וניסו לחבל בה.

נוסף לכך, בצפון ובמרכז הרצועה ביצעו כוחות צה"ל ירי לעבר מפגינים שניסו להתקרב לגדר הגבול. על פי דיווחים פלסטיניים, לא היו נפגעים מהירי. לאורך היום פרצו בעוטף עזה 11 שריפות וכוחות הכיבוי וההצלה טיפלו בהן והשתלטו עליהן.

שריפה בקיבוץ רעים
 

שריפה בקיבוץ רעים (סיימון קינג)

 

חבלני המשטרה נטרלו בלון נפץ שנחת בשטח המועצה האזורית שער הנגב, בעקבות דיווח שנמסר מעוברי אורח שהבחינו בו. במשטרה ביקשו להזכיר כי יש לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים כמו עפיפונים ובלונים, העלולים להכיל חומר נפץ או בערה. במקרה של איתור חפץ כזה, יש לדווח למוקד 100 של המשטרה, להתרחק למרחק ביטחון של כ-50 מטרים לפחות, ולהמתין לטיפול חבלנים מקצועיים.