איתן כבל בוועדת הכלכלה, דובר ועדת הכלכלה

כבל על חקירתו בתיק 2000: "בטוח שזה יסתיים בלא כלום"

הח"כ התייחס לחקירתו בפרשה בה מעורבים רה"מ ומו"ל ידיעות אחרונות. "בתקשורת יש לי חוק אחד, אם נתניהו בעד, אני נגד" • גורמים במערכת אכיפת החוק: "כבל לא דייק בעדותו"

  • פורסם ב:
  • 15/06/2018 16:35
  • |
  • עודכן ב:
  • 15/06/2018 21:39
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני) התייחס היום (שישי) בעמוד הפייסבוק שלו לחקירתו בפרשת 2000, שבה מעורבים ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס ואמר כי הוא בטוח שמעורבתו בפרשה תסתיים ללא כלום. במקביל, גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו לחדשות עשר כי כבל לא דייק בעדותו "בלשון המעטה" בחקירה, והרבה להשתמש במשפט "אני לא זוכר". עם זאת, לא צפויים להגיש נגדו כתב אישום.

"החקירה היא לא חוויה נעימה ואני לא מאחל אותה לאוהביי ויקיריי, אבל מודה שיצאתי ממנה הפעם יותר מחוזק וזו אינה קלישאה", כתב כבל, "אני בטוח ומאמין בכל לבי שזה יגמר בלא כלום. מעולם לא ביקשתי דבר בעבור פעילותי ומעולם לא קיבלתי דבר. כל מה שביקשתי היה לשרת את הציבור וכך היה גם בפעילותי בנושא ישראל היום".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

הרפתקאות קים בסינגפור: מה סיפר המנהיג לאזרחיו על הפסגה?

חשד נוסף להתעללות בילדים: נעצרה עובדת בת 36 בגן ברמת גן

חשד: אנס את בתו החורגת בת ה-12 - והכניס אותה להיריון

עוד כתב כבל כי "את המאבק שלי נגד חיסול העיתונות על ידי ישראל היום התחלתי בימים בהם קרס מעריב. הדאגה לעיתונות, לעיתונים, לעיתונאים ובעיקר לאזרחי ישראל שזכותם להנות מתקשורת עצמאית ובלתי תלויה היא שהניעה אותי אז כמו כל ימיי בפוליטיקה. אנחנו לא צריכים פה שופרים של השלטון".

 איתן כבל, חבר כנסת מהמחנה הציוני
 

"פעלתי למען הציבור". כבל (חדשות עשר)

 

כבל הבהיר בהמשך כי מטרתו לא הייתה סגירת העיתון. "אני בהחלט חושב שמצד אחד יש בו כתבים מהשורה הראשונה שעושים את מלאכתם נאמנה והמאבק הוא לא נגדם, אך לצערי מצד שני ההתנהלות הייתה ככלי לתוכן שיווקי ולא כעיתון. כל שביקשתי היה להכריח את ישראל היום להתנהל כמו שאר העיתונים בישראל וזאת על מנת למנוע מנתניהו ושלדון אדלסון להגשים את מטרתם – חיסול כל עיתון אחר מלבדו".

בהמשך תקף את נתניהו. "כשזה מגיע לתקשורת בישראל, יש לי מבחן לקמוס אחד – אם נתניהו תומך, אני מתנגד ואם הוא מתנגד, אני תומך", כתב, "התנהלותו בשוק התקשורת חמורה ומבקשת להכפיף כל חלקה טובה ועצמאית לרצונו של השליט ולהפוך עיתונאים אמיצים לעבדים נרצעים וכנועים".

לסיום הוסיף כי "לקחתי מאבק על גבי. נתניהו עצמו הודה שבגללי הפיל את הממשלה ואני שב ואומר – אני גאה בכך והייתי עושה זאת שוב ושוב ושוב. הפעם לא בחקיקה, אלא על ידי פניה לממונה על ההגבלים".

לאחר הפסקה, חקירת הפרשה, שעוסקת בשיחות בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס, חודשה אתמול. ח"כ כבל ומוזס נחקרו במשרדי להב 433, כשהאחרון נחקר במשך ארבע שעות וחצי. במהלך החקירה, כבל הכחיש כי יזם את חוק "ישראל היום" בכדי לקבל סיקור חיובי בעיתונו של מוזס.

 ארנון מוזס
 

נחקר אתמול. ארנון מוזס (ללא קרדיט )

 

בתחילת השבוע נודע לחדשות עשר כי חקירת פרשת נתניהו-מוזס כללה פעולות חקירה לא שגרתיות של המשטרה - איכוני טלפונים סלולריים של מעורבים בפרשה. איכון הטלפונים עשוי לסתור את קו ההגנה של ראש הממשלה, שטוען כי השיחות עם מו"ל "ידיעות אחרונות" לא נועדו ליישום. איכון הטלפונים מצטלב עם פעולות חקירה נוספות ומוכיח לכאורה כי היה ניסיון לקדם אמירות או סיכומים שהיו בין נתניהו למוזס. מדובר בראיות משעותיות בתיק.

בחודש שעבר פורסם בחדשות עשר כי טרם טיסתו לחו"ל, ניר חפץ, מקורבו של נתניהו שהפך לעד מדינה בתיקי החקירה 1000, 2000, ו-4000, העביר ארבע קלטות משמעותיות, שחלקן נוגעות לתיק באופן ברור וישיר. עוד דווח, כי לאור ההתפתחות הדרמטית הזו, המשטרה צפויה לבצע מעצרים של מעורבים בפרשה.