הרפתקאות קים בסינגפור: מה סיפר המנהיג לאזרחיו על הפסגה?

הטלוויזיה הממלכתית פרסמה סרט באורך 42 דקות על הפסגה ההיסטורית, שנותן הצצה לחלומו של קים לפיתוח כלכלי ולשבירת הבידוד. וגם: סיור בטיילת וביקור בלימוזינה של טראמפ

בווידאו: הסרטון של טראמפ מצדיע לבכיר צפון קוריאני

הטלוויזיה הממלכתית בקוריאה הצפונית פרסמה אתמול (חמישי) סרט המתעד את פגישתו של המנהיג קים ז'ונג און עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. הסרט, שאורכו 42 דקות, ממשיך כמובן את פולחן האישיות של קים, אך גם נותן הצצה לחלומו של המנהיג לפיתוח כלכלי של מדינתו המבודדת.

תחת הכותרת, "פגישה היסטורית שפתחה את הדלת להיסטוריה חדשה בין הרפובליקה העממית הדמוקרטית של קוריאה לארצות הברית", הסרט מציג את רגעי השיא של הפסגה ההיסטורית בסינגפור, כולל ביקורים שערך קים בכמה מהאתרים הפופולריים במדינה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חשד: אנס את בתו החורגת בת ה-12 - והכניס אותה להיריון

דיווח: אזרחית טורקית נעצרה בישראל בחשד לעבירות ביטחוניות

לראשונה: בלון עם מטען אותר בתוך קיבוץ בעוטף עזה; אין נפגעים

באופן חריג, התקשורת הצפון קוריאנית – שנוהגת ללגלג על הקפיטליזם של מדינות המערב ובראשן ארצות הברית – הציגה את סינגפור כאומה "נקייה, יפה ומתקדמת", ורמזה כי פיונגיאנג יכולה לשאוף להתפתחות בכיוון זה. "המנהיג העליון אמר כי הוא להוט ללמוד את הידע והניסיון המשובחים בתחומים שונים", צוין בקריינות שליוותה את הסרט.

בין היתר, קים תועד מקבל תדרוכים בנוגע לתכנון עירוני ולניהול נמלי ים. בכך, קים ממשיך את הקו שהתווה בוועידת מפלגת השלטון בחודש אפריל האחרון, הקורא להתמקדות בפיתוח כלכלי על פני הקצאת משאבים רבים לפיתוח נשק גרעיני.

אהן צ'אן-איל, עריק צפון קוריאני שכיום מנהל מכון מחקר בסיאול, הסביר כי "האזרחים עשויים להרגיש מעט תסכול, כשהם רואים את קים ואת עוזריו נהנים מביקורים בחו"ל בעוד שלהם אין מה לאכול, אבל הסרט הזה עשוי גם לתת להם מעט תקווה".

בכיר דרום קוריאני העריך גם הוא כי הסרט "עשוי להיות חרב פיפיות עבור קים". לדבריו, "דמיינו כמה מבולבלים עשויים להיות הצפון קוריאנים, שהדימוי של ארצות הברית המרשעת מקועקע כה עמוק במוחם, כשפתאום הם נתקלים בשינוי כיוון שכזה".

 דונלד טראמפ וקים ג'ונג און
 

דונלד טראמפ וקים ז'ונג און (רויטרס)

 

באחת מהסצנות בסרט, שמרבה לתאר את סיוריו הלא רשמיים של קים ופמלייתו בסינגפור, נראית קים יו ז'ונג, אחותו של המנהיג העליון, צועדת לצדו בטיילת ומתרשמת מגורדי השחקים.

קים עצמו מוצג בסרט כשווה מעמד לנשיא האמריקני, כשהוא יושב לצדו ומחייך. כמו כן, טראמפ מוצג כשהוא מצדיע לשר ההגנה הצפון קוריאני נו קוואנג צ'ול, בסרטון שהסב לנשיא מבוכה רבה בוושינגטון.

בנוסף לכך, הסרט מראה כיצד טראמפ נתן לקים הצצה אל הלימוזינה הנשיאותית, במחווה שתוארה כסימן ל"כבוד מיוחד ורצון טוב". זאת, במסגרת המגמה של הסרט להציג את המדינה המבודדת כחברה לגיטימית ומקובלת בקהילה הבין-לאומית.