אלפים הפגינו ברצועת עזה; צה"ל ירה לעבר מפריחי עפיפונים

פלסטיני חצה את הגדר בצפון הרצועה והועבר לחקירה. חבלני המשטרה נטרלו בלון נפץ שנחת בעוטף עזה. רבבות השתתפו בתפילה במסגד אל-אקצא, חלקם הפגינו בעד תושבי הרצועה

אלפי פלסטינים הפגינו היום (שישי) סמוך לגדר הרצועה. בכלי תקשורת פלסטיניים דווח כי מזל"ט ישראלי תקף חוליה שעסקה בשיגור עפיפוני תבערה ממזרח למחנה הפליטים אל-בורייג', במרכז הרצועה. לא דווח על נפגעים. דובר צה"ל אישר את הדיווח, ומסר כי בוצע ירי אזהרה. לראשונה, בוצע ירי גם לעבר כלי הרכב ששימש את החוליה. "צה"ל יפעל למניעת השימוש בבלוני ועפיפוני תבערה ונפץ", נמסר. בהמשך הערב, מסר צה"ל כי תקף באמצעות כלי טיס עמדת תצפית של חמאס הסמוכה למיקום ממנו שוגרו בלוני נפץ ותבערה בצפון רצועת עזה.

בצפון הרצועה, חצה פלסטיני את הגדר סמוך לכפר עזה. הוא לא היה חמוש, והכוחות תפסו אותו והעבירו אותו לחקירה. במרכז הרצועה בוצע ירי לעבר פלסטינים שהגיעו לגדר וניסו לחבל בה.

נוסף לכך, בצפון ובמרכז הרצועה ביצעו כוחות צה"ל ירי לעבר מפגינים שניסו להתקרב לגדר הגבול. על פי דיווחים פלסטיניים, לא היו נפגעים מהירי. לאורך היום פרצו בעוטף עזה 11 שריפות וכוחות הכיבוי וההצלה טיפלו בהן והשתלטו עליהן.

בווידאו: נטרול בלון הנפץ (צילום: דוברות המשטרה)

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חשד נוסף להתעללות בילדים: נעצרה עובדת בת 36 בגן ברמת גן

חשד: אנס את בתו החורגת בת ה-12 - והכניס אותה להיריון

התחזית: לאחר הגשם המפתיע - עלייה בטמפרטורות ומחר אפילו שרב


חבלני המשטרה נטרלו בלון נפץ שנחת בשטח המועצה האזורית שער הנגב, בעקבות דיווח שנמסר מעוברי אורח שהבחינו בו. במשטרה ביקשו להזכיר כי יש לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים כמו עפיפונים ובלונים, העלולים להכיל חומר נפץ או בערה. במקרה של איתור חפץ כזהיש לדווח למוקד 100 של המשטרהלהתרחק למרחק ביטחון של כ-50 מטרים לפחות, ולהמתין לטיפול חבלנים מקצועיים

בתוך כך, במסגד אל-אקצא שבירושלים השתתפו הבוקר עשרות אלפי אנשים בתפילה עם תחילתו של עיד אל-פיטר, החג שבו מציינים המוסלמים את סיומו של חודש רמדאן. חלק מהמתפללים השתתפו בהפגנת תמיכה בתושבי עזה, ומחו נגד הסנקציות שהטילה הרשות הפלסטינית על הרצועה.

 אזרחים מבקרים בקברה של הפרמדיקית רזאן א-נג'אר, חאן יונס
 

אזרחים מבקרים בקברה של הפרמדיקית רזאן א-נג'אר, חאן יונס (רויטרס)

 


כזכור, חמאס איים כי ישלח היום 5,000 עפיפונים לשטח ישראל. במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול הודיע הארגון העזתי כי שיגורי העפיפונים יתבצעו מאזורים שונים בשטח הרצועה.

כמו כן, שלח חמאס איום לעבר ישראל: "אם ממשלת ישראל לא תנצל את ההזדמנות שאנו נותנים לה לסיים את המצור על עזה - תושבי העוטף יחיו תחת מצור של עפיפונים, שיגיעו לטווח של 40 ק"מ בתוך שטח ישראל".

בד בבד, חיל האוויר ירה אתמול ירי אזהרה לכיוון חוליה שהכינה בלוני תבערה בדרום רצועת עזה, ולאחר מכן, תקף תשתית בסמוך לאזור בו פעלה החוליה. לפי דיווחים פלסטיניים, לא היו נפגעים מהירי.

 תפילת עיד אל-פיטר, חאן יונס
 

תפילת עיד אל-פיטר, חאן יונס (רויטרס)

 
 הפגנת תמיכה בתושבי עזה, מסגד אל-אקצא
 

הפגנת תמיכה בתושבי עזה, מסגד אל-אקצא (חדשות עשר)