חשד להתעללות נוספת בילדים: נעצרה עובדת בת 36 בגן ברמת גן

העובדת נעצרה בעקבות תלונה במשטרה מוקדם יותר החודש, ולאחר חקירה סמויה. מעצרה הוארך עד ליום ראשון. שמולי: "כמו רולטה - הפעוטונים הפכו לשטח הפקר מסוכן"

  • פורסם ב:
  • 15/06/2018 10:11
  • |
  • עודכן ב:
  • 15/06/2018 20:13
  • |
  • כתבים:
  • מאור צור

סיגל אלקיים-וייס, תושבת רמת גן בת 36 העובדת בגן הילדים "הקטנטנים של יעל" בעיר, נעצרה אתמול (חמישי) בחשד להתעללות בקטינים במקום עבודתה. היא נעצרה בעקבות תלונה שהוגשה במשטרת מרחב דן מוקדם יותר החודש, ולאחר חקירה סמויה בפרשה. בית משפט השלום בתל אביב הורה על הארכת מעצרה עד ליום ראשון. סבו של אחד הילדים בגן אמר לחדשות עשר: "אתה מרגיש שמשהו טראומטי עבר עליו. מכל האנרגיות שלו שהיו לו בבית, כשאתה רואה אותו תמיד משחק ומשתולל ופתאום הוא היה חוזר מופנם. ופה נשאלת השאלה, מה עבר עליו? אם עבר עליו משהו". 

אמו של הפעוט בן השנה ותשעה חודשים שלפי החשד חווה התעללות ואלימות בגן אמרה: "חשוב לי להעביר מסר לכל ההורים. אם יש תחושה שהילד, לא טוב לו, מישהו פוגע בו, מישהו מזיק לו, לא ללכת לישון עם התחושה הזו בלילה".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חשד: אנס את בתו החורגת בת ה-12 - והכניס אותה להיריון

דיווח: אזרחית טורקית נעצרה בישראל בחשד לעבירות ביטחוניות

הרגע המביך של טראמפ: מדוע הנשיא הצדיע לגנרל צפון קוריאני?

"הציגו לה חומרי חקירה, היא הודתה במה שהציגו לה, הביעה חרטה. אנחנו מקווים וסמוכים ובטוחים שביום ראשון היא תשתחרר ותתחיל להתמודד עם המיוחס לה", אמר עורך הדין נס בן-נתן, פרקליטה של אלקיים-וייס.

עו"ד נבון קצב, שמייצג את הורי הפעוט, מסר: "סיימתי כעת פגישה דחופה עם מרשיי בביתם. מרשיי מאוד נסערים מכל הפרשה ובפרט לנוכח החלטת בית המשפט השלום הנכבד בת"א  מהיום להענות לבקשת המשטרה להאריך את מעצרה של הסייעת החשודה ע"ס ראיות המקימות חשד סביר למעשים פלילייים חמורים. כמו כן, ב"כ הסייעת החשודה התראיין בתקשורת וגם מסר שמרשתו הודתה בחומרי החקירה שהוצגו לה והביע צער וחרטה על הדברים. אנו לא נסתפק כמובן בהבעת צער וחרטה בנסיבות החמורות האלה, נמתין לסיום חקירת המשטרה ונעמוד על כך שהדין ימוצה עם כל מי שיימצא כי ביצע ו/או ידע ו/או סייע ו/או שיתף פעולה במעשה או במחדל ובכלל זה עצם עיניים".

גן הקטנטנים של יעל. למצולמת אין כל קשר לכתבה
 

גן הקטנטנים של יעל. למצולמת אין כל קשר לכתבה ( חדשות עשר)

 

עוד הוסיף עו"ד קצב: "רק בימים האחרונים התבשרנו כולנו על כך שהוגש כתב אישום חמור בהריגה ובהתעללות בחסר ישע נוסף התינוקת יסמין וינטה ז"ל נגד סייעת אחרת בגן ילדים בפ"ת. הדברים הופכים למכת מדינה של ממש. יש לפעול בדחיפות לכך שיהיה פיקוח על גני ילדים פרטיים ושיותקנו מצלמות וכן שיותקנו בחקיקה תנאי כשירות לימודים ובחינות ומבדקים לכל מי שההורים נותנים בידיו לאחריותו את האוצר היקר להם מכל ילדים קטנים מלאכים קטנים שלא הזיקו לאיש והם חסרי ישע" ההורים מבקשים מכל מי שחושד שגם הילד/ה שלו חווים או חוו אלימות והתעללות לפנות מיד לגורמי המקצוע ואם נדרש לדעתם אז גם למשטרת ישראל על מנת לבדוק זאת. כאמור מאחר והדברים נמצאים בחקירת משטרה הרי שעל מנת שלא לשבש חלילה את החקירה לא נוכל למסור בשלב זה פרטים נוספים".

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) התייחס למקרה, וטען כי הוא מבהיר את הצורך בקידום חקיקה שתגביר את הפיקוח על הצוותים בגני הילדים. "כמו רולטה - במקום מקום בטוח ומוגן, הפעוטונים הפכו לשטח הפקר מסוכן, ולך תדע מי הפעוט הבא שיפגע", כתב בהודעה שפרסם בטוויטר. "חייבים להעביר מיד את חוק המצלמות שיזמתי ביחד עם רפורמת הפיקוח לגיל הרך. התמהמהות והתנגדות הממשלה גובות מחיר יקר".

שלשום נעצרה גננת בת 66 מגבעתיים בחשד להתעללות בילדים ב"גן מתוק", שבו היא עובדת. החשודה נעצרה לאחר שבתחילת השבוע הוגשה תלונה על התעללות והמשטרה פתחה בחקירה במהלכה צוות הגן נחקר ונגבו עדויות. בית משפט השלום בתל אביב הורה היום על שחרורה למעצר בית בתנאים מגבילים, בהם איסור לעבוד עם ילדים למשך 60 יום.

ביום שלישי, קיימה הוועדה לזכויות הילד בכנסת דיון בנוגע לקידום חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות, וקידום הצבת מצלמות במעונות. זאת בעקבות מקרה המוות של הפעוטה יסמין וינטה בפעוטון בפתח תקווה, שנכחו בדיון. דורינה, אמה של הפעוטה המנוחה, אמרה: "אני יודעת שאי אפשר להחזיר את התינוקת שלנו אבל אני רוצה שלהגן על ילדים אחרים ולהציב מצלמות למענם".

 יסמין וינטה, הפעוטה מגן הילדים בפ"ת
 

יסמין וינטה, הפעוטה שמתה בגן הילדים בפ"ת (באדיבות המשפחה)

 


אביה של יסמין, ולדימיר, הוסיף בשיחה עם חדשות עשר: "אני מקווה שהסייעת תקבל עונש כבד". לדבריו, "היא לקחה לנו את כל האושר. מקווה שהיא תשב מאחורי סורג ובריח, למרות שלא הייתה שותפה פעילה".

בתחילת השבוע, הורה שר העבודה והרווחה חיים כץ לסגור את הפעוטון "מאשה והדוב", שבו נהרגה וינטה. במקביל, הוגש כתב אישום נגד אינה סקיבנקו, הסייעת שהואשמה בהריגתה. סקיבנקו מואשמת גם בריבוי עבירות התעללות בפעוטות אחרים.

מכתב האישום עולה כי הסייעת, תושבת ארעית מאוקראינה בת 23 שעבדה בגן הילדים בשלוש השנים האחרונות, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה. כמו כן, נכתב כי בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה התעללה הנאשמת בתינוקות, במה שהפך "כדבר שבשגרה".

ביום ראשון הפגינו הורים מול משרדי הממשלה בתל אביב, למען הגברת הפיקוח על הקמת מעונות לפעוטות. אחת מעשרות המפגינים היא ענת דייגי, אמא של דוד, שבגיל שמונה חודשים מת בזמן ששהה בגן עם גננת אחת שטיפלה בו ובעוד שמונה ילדים. "אני מפגינה בשביל חוק המצלמות, כי אין לי ספק בחשיבות שלו וביכולת שלו לתחקר מקרים", הסבירה. "אבל אני מפגינה בעיקר בשביל חוק הפיקוח, שזה אבן הדרך המשמעותית. לא יכול שיהיה אפשר לפתוח פיצרייה ביותר תנאים מאשר פעוטון. לא צריך שום אישור, כל אדם יכול לפתוח גן אצלו בבית, זה לא נתפס".