הנשיא האמריקני מצדיע לגנרל צפון קוריאני , חדשות עשר

הרגע המביך של טראמפ: מדוע הנשיא הצדיע לגנרל צפון קוריאני?

זמן קצר לאחר שנפגש לראשונה עם קים, עבר טראמפ ללחוץ את ידם של אנשיו, אך גנרל אחד הקדים אותו והצדיע לו לפני כן. הנשיא המובך לא ידע מה לעשות - והצדיע חזרה. צפו

הטלוויזיה הממלכתית בקוריאה הצפונית פרסמה היום (חמישי) סרטון שבו נראה הנשיא האמריקני דונלד טראמפ ניגש ללחוץ את ידו של גנרל צפון קוריאני, נו קוואנג צ'ול, בעוד שזה מצדיע לנשיא, הנשיא טראמפ היה נראה נבוך מהסיטואציה ולבסוף הצדיע לו חזרה.

הסרטון שבו מתועדים השניים צולם מספר שניות לאחר שהנשיא האמריקני נפגש לראשונה עם מנהיג קוריאה הצפונית בחצר מלון "קאפלה" בסינגפור. השניים היו בדרכם להיכנס לחדר שבו נפגשה פמליית טראמפ עם פמליית קים, טראמפ לחץ את ידו לכולם עד שהגיע לגנרל, אולם לאחר שהצדיע לו, לחץ גם לו את היד.  

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

פרטים שלא הוצגו לציבור אלף שנים: הצצה למוזיאון הוותיקן בי-ם

מועצת גדולי התורה: לפרוש מהקואליציה אם לא ישונה חוק הגיוס

חקירת מוזס: הוצגו ראיות לשיחות עם נתניהו במועדים משמעותיים

הנשיא האמריקני מצדיע לגנרל צפון קוריאני
 

הנשיא האמריקני מצדיע לגנרל צפון קוריאני ( חדשות עשר)

 

כזכור, נשיא ארה"ב טראמפ ומנהיג קוריאה הצפונית קים ז'ונג און נפגשו ביום שלישי בסינגפור. שני המנהיגים הגיעו למלון קאפלה שבאי סנטוסה, לחצו ידיים ואמרו מספר משפטים לכלי התקשורת שנכחו במקום. "אני בטוח שתהיה לנו מערכת יחסים נהדרת", אמר טראמפ בעוד שקים הצהיר: "לא היה קל להגיע לכאן. בשנים האחרונות היו קשיים בקשרים שלנו אבל התגברנו על כולם".

הפגישה האישית של שני המנהיגים ארכה כ-45 דקות ונכחו בה גם מתורגמנים. בתום הפגישה, הצטרפו היועצים הבכירים של שני המנהיגים לפגישה נרחבת יותר. בדרך לפגישה השנייה, אמר הדיקטטור מקוריאה הצפונית לנשיא ארה"ב: "אנשים רבים בעולם יחשבו שזה קטע פנטזיה, מתוך סרט מדע בדיוני". בפתח הפגישה הנרחבת, הצהיר טראמפ כי השניים "יפתרו בעיה גדולה שעד כה נפתרה" והוסיף כי הפסגה "מתקדמת טוב" וכי "היחסים נהדרים". עוד אמר טראמפ לקים: "זה כבוד גדול להיפגש איתך". קים, מצדו, לא השיב לשאלת התקשורת האם יסכים לפירוז אך הצהיר: "אני מאמין שזו התחלה טובה בדרך לשלום". טראמפ השיב שהוא סבור כך גם כן.