לראשונה: בלון עם מטען אותר בתוך קיבוץ בעוטף עזה; אין נפגעים

כוחות המשטרה פוצצו את המטען מבלי שנגרם נזק. במהלך היום ירה צה"ל ירי אזהרה לעבר מפריחי הבלונים והעפיפונים - אך הוא מזהיר: "אם המצב יימשך, נירה כדי לפגוע"

בפעם הראשונה מאז החל גל העפיפונים, אותר היום (חמישי) באחד מקיבוצי עוטף עזה בלון אליו מחובר מתקן החשוד כמטען. כוחות הביטחון מצאו את הבלון עם המטען החשוד, ופוצצו אותו פיצוץ מבוקר. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

מוקדם יותר היום ירה חיל האוויר ירי אזהרה לעבר חוליה שהכינו בלוני ועפיפוני תבערה בדרום רצועת עזה, ולאחר מכן, תקף תשתית בסמוך לאזור בו פעלה החוליה. לפי דיווחים פלסטיניים, לפני זמן קצר בוצע ירי נוסף מכלי טיס לעבר קבוצה שהכינה עפיפוני ובלוני תבערה. עם זאת, בצה"ל מזהירים, כי אם שיגור העפיפונים מהרצועה לישראל ימשך - ירי האזהרה יהפוך לירי שנועד לפגוע.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

דוח משרד החוץ: אופטימיות טראמפ מפסגת סינגפור מוטלת בספק

מועצת גדולי התורה: לפרוש מהקואליציה אם לא ישונה חוק הגיוס

רצח אלמנת ראש האגודה הנוצרית ביפו: החשודים - בתה ובן זוגה

יחידת העפיפונים של חמאס הודיעה מוקדם יותר על כוונתה לשלוח מחר בבוקר 5,000 עפיפונים לשטח ישראל. במסיבת עיתונאים שנערכה היום הודיע הארגון העזתי כי שיגורי העפיפונים יתבצעו מאזורים שונים בשטח הרצועה. כמו כן, שלחו בחמאס איום לכיוון ישראל: "אם ממשלת ישראל לא תנצל את ההזדמנות שאנו נותנים לה לסיים את המצור על עזה - תושבי העוטף יחיו תחת מצור של עפיפונים, שיגיעו לטווח של 40 ק"מ בתוך שטח ישראל".

בתוך כך, שריפה שפרצה היום בקיבוץ גבים נגרמה כתוצאה מקונדום שנופח ואליו חובר גחלים לוהטות עטופות בנייר כסף. נוסף על שריפה זו פרצו היום עשר דליקות בעוטף עזה.

קונדם התבערה
 

קונדום התבערה (חדשות עשר)

 

מפקד החטיבה הדרומית, אל"מ קובי הלר, התייחס למתיחות בטקס נטיעות עצים בעוטף עזה: "לצד תקופה מתוחה ופחות יציבה, ההתיישבות כאן מעוררת השראה. אנחנו כאן כבר תקופה ארוכה עם סדר כוחות גדול ומשמעותי, מתמודדים עם אירועים משמעותיים ומצד שני לא מעט דילמות ואתגרים במטרה לעמוד במשימה. אפשר להסתכל לשמיים ולראות מה עף, אבל מוטב להסתכל על הירוק ולא על השחור. הצד השני חוטף מכות קשות בהשמדת מנהרות וחציית גדר. אנחנו נמשיך לשמור על הגדר ולא ניתן שיפרו את הריבונות שלנו, מעל ומתחת לאדמה".

לפי נתוני מערך הכבאות, מאז שהחל טרור העפיפונים לפני 76 ימים, פרצו כבר 412 שריפות ששרפו 25 אלף דונמים - זאת נכון לאמש. בכל יום פורצות יותר מעשר שריפות בממוצע ועלות הנזק עד כה נאמדת על יותר ממיליון ו-700 אלף שקלים.

אתמול אמר שר הביטחון גלעד ארדן כי על צה"ל להתייחס למשלחי העפיפונים כפי שהוא מתייחס למחבלים: "הסיכולים הממוקדים של צה"ל חייבים לחול גם כלפי משלחי העפיפונים". שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר שלשום כי האחראים לשיגור עפיפוני התבערה מרצועת עזה "מותחים את החבל יותר מדי, ובסופו של דבר החבל הזה ייקרע"