אבי גבאי, חדשות עשר

גבאי: "עמיר פרץ מאמין בכוח פוליטי פנימי - אותי זה לא מעניין"

יו"ר המחנה הציוני התייחס לעימות בינו לבין הח"כ: "לא ננצח בחירות עם פעילות מפלגתית". על הקמפיין ברשתות נגד יש עתיד: "את הקמפיין הכי קשה נגד לפיד מנהל הוא עצמו"

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי התייחס הערב (רביעי) ב"לונדון את קירשנבאום" לעימות בינו לבין עמיתו למפלגה, חבר הכנסת עמיר פרץ, שהחל על רקע רצונו של הראשון לפתוח את ועידת המפלגה - כך שכל מי שיציב מועמדות יהיה חבר בה. "הוויכוח ביני לבין פרץ הוא לגבי השאלה אם העבודה שלנו נעשית כלפי חוץ או כלפי פנים", אמר גבאי, "פרץ מאמין בלבנות כוח פוליטי פנימי, אבל אותי זה לא מעניין. בחירות מנצחים אם יוצאים החוצה, לא בפעילות פנימית". 

יו"ר המחנה הציוני נימק את רצונו להפוך את ועידת המפלגה לגוף גדול יותר ולבטל את הבחירות אליה. "אני רוצה ליצור מצב שכל מי שרוצה יהיה חבר ועידה במפלגת העבודה", אמר, "אנחנו רוצים לפתוח את הדלתות לאנשים חדשים". לטענתו, מהלך כזה יגדיל פי ארבעה את כמות הצעירים בוועידה, פי שלושה את כמות הנשים ופי שניים את מספר חברי הוועידה מהפריפריה.

שלשום פורסם בחדשות עשר כי ח"כ פרץ, לשעבר יו"ר מפלגת העבודה, יצא בחריפות נגד היו"ר הנוכחי גבאי במהלך כינוס הנהלת המפלגה. בהקלטות שהגיעו לידי חדשות עשר ניתן לשמוע את פרץ אומר: "בסופו של יום הוא (גבאי) אמר לי 'שמע - החלטתי לרדת מהעניין הזה אבל בוא תתמוך בהקמת..", גבאי קטע את דבריו ואמר: "לא ביקשתי ממך לתמוך בשום דבר עמיר, סלח לי. אני לא צריך תמיכה ממך בשום דבר... אני צריך תמיכה ציבורית ממך בחוץ, לא בתוך המפלגה". פרץ נשמע עונה בכעס: ״אתה דוחף את כולם לעסקנות. עוד לא הייתה מעולם מפלגה עם עסקנות כל כך גדולה כמו בתקופה שלך״.

אבי גבאי ועמיר פרץ
 

אבי גבאי ועמיר פרץ  ללא קרדיט)

 

אמש שלח פרץ, באמצעות עורכי דינו, מכתב לגבאי בו הוא דורש ממנו לבצע בדיקת פוליגרף לכל משתתפי הישיבה, כולל לח"כ עצמו וליו"ר המפלגה - על מנת לבדוק מי הדליף את הקלטת. פרץ טען כי מקורבי גבאי, ובהם תלמה אליגון-רוז ושאדי קבאלן, האשימו אותו בהדלפת המידע. "כידוע לך, וגם למקורביך דלעיל, מרשנו לא ביצע את ההקלטה האמורה, ולא הייתה לו כל יד או רגל בכך", לשון המכתב.

בסיום המכתב, שכותרתו "פרסום לשון הרע אודות ח"כ עמיר פרץ", הזהירו עורכי הדין את גבאי בנקיטת הליכים נוספים. "ככל שלא תנהג במכתב הנדרש לעיל", כתבו מרשי פרץ, "תיחשב כמי שנתן ידו לפרסומים המכפישים, שנעשו על ידי אנשי שלומך, על כל המשתמע מכך".

גבאי: "אני אהיה המועמד של מפלגת העבודה בבחירות" 

בהמשך הריאיון ב"לונדון את קירשנבאום", התייחס גבאי גם לעמודים ברשתות החברתיות שתוקפים את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שהמחנה הציוני הודתה כי היא מממנת את פעילותם. "ההיתממות סביב העניין הזה בתקשורת מדהימה", אמר, "לא עשינו שום דבר חריג - מפלגות עושות קמפיינים פוליטיים, עליי ועל המחנה הציוני עושים כל הזמן קמפיינים כאלה, אנחנו פשוט היחידים שמודים". גבאי סירב להתייחס לסכום שהשקיעה המפלגה בקמפיין, אך אמר שלא מדובר בסכומים משמעותיים.

בהמשך, תקף גבאי את לפיד: "את הקמפיין הכי קשה נגד לפיד עשה לפיד עצמו, כשזגזג בעמדותיו בנושאי הסכם הגרעין, הדתה וטורקיה. כל מה שאנחנו עשינו היה לשים מגפון גדול על כך". גבאי הוסיף: "ללפיד עמדות של נתניהו. הוא יקח קולות של מרכז-שמאל וייתן אותם לנתניהו ולליברמן".

לבסוף, ברקע הסקרים הלא מחמיאים שפורסמו לאחרונה, נשאל גבאי אם יפנה את מקומו לאנשים מבחוץ, במידה ויהיו להם סיכויים גבוהים יותר ממנו להוביל את המפלגה לניצחון בבחירות. "אני אהיה המועמד של מפלגת העבודה לראשות הממשלה בבחירות הקרובות", ענה.