חקירת מוזס: הוצגו ראיות לשיחות עם נתניהו במועדים משמעותיים

למו"ל ידיעות אחרונות הוצגו מחקרי תקשורת שהצביעו על קשר אינטנסיבי בינו לבין רה"מ, לפני אבני דרך בקידום חוק "ישראל היום" - בהן החלטת ועדת השרים להעניק חופש הצבעה

מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס, נחקר היום (חמישי) במשרדי להב 433 במסגרת חקירת תיק 2000. מחקרי תקשורת, בהם איכונים ופלטי שיחות, שהוצגו במהלך החקירה בפני מוזס הצביעו על קשר אינטנסיבי בינו לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במועדים קריטיים לחוק "ישראל היום".

קשר מרכזי שהוצג בפני המו"ל היה בנובמבר 2014 – החלטת ועדת השרים להעניק לחברי הקואליציה חופש הצבעה על החוק השנוי במחלוקת. לפי החשד, נתניהו הסכים לא להכשיל את התקדמות החוק כבר בשלב זה, ומחקרי התקשורת הצטלבו עם עדויות לכך ששיחות בין השניים קדמו להחלטה זו.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מועצת גדולי התורה: לפרוש מהקואליציה אם לא ישונה חוק הגיוס

המחאה בעפולה: בעל הבית הודיע שהעסקה עם הרוכש הערבי בוטלה

תיעוד: בלב מחנה הפליטים - כך לוחמי דובדבן לכדו רוצח חברם

 מול ידיעות אחרונות, ארנון נוני מוזס
 

מול ידיעות אחרונות, ארנון נוני מוזס (חדשות עשר)

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "מכת ההדלפות המגמתיות, השקריות ולא חוקיות נמשכת בניסיון לטשטש את הישגיו הגדולים של ראש הממשלה נתניהו, אבל הסילופים לא יוכלו להסתיר את האמת: ראש הממשלה נתניהו הוא זה שבלם את החוק לסגירת 'ישראל היום' כשפיזר את הכנסת והלך לבחירות. הציבור לא טיפש. רבים מסכימים שלא צריך לחקור את היחסים שבין אנשי ציבור ואנשי תקשורת. אבל באותה המידה הם אומרים שאם חוקרים אחד צריך לחקור את כולם. איך ייתכן, הם שואלים, שחוקרים את ראש הממשלה שבלם את החוק, ומלבד איתן כבל לא חוקרים אף אחד מעשרות חברי הכנסת שהגישו את החוק ותמכו בו ושרבים מהם זכו, ועדיין זוכים, לסיקור מלטף מידיעות אחרונות ומ-וויינט? הציבור לא קונה את זה". 

ח"כ איתן כבל ומוזס נחקרו היום במשרדי להב 433, כשהאחרון נחקר במשך ארבע שעות וחצי. במהלך החקירה, כבל הכחיש כי יזם את חוק "ישראל היום" בכדי לקבל סיקור חיובי בעיתונו של מוזס.

בתחילת השבוע נודע לחדשות עשר כי חקירת פרשת נתניהו-מוזס כללה פעולות חקירה לא שגרתיות של המשטרה - איכוני טלפונים סלולריים של מעורבים בפרשה. איכון הטלפונים עשוי לסתור את קו ההגנה של ראש הממשלה, שטוען כי השיחות עם מו"ל "ידיעות אחרונות" לא נועדו ליישום. איכון הטלפונים מצטלב עם פעולות חקירה נוספות ומוכיח לכאורה כי היה ניסיון לקדם אמירות או סיכומים שהיו בין נתניהו למוזס. מדובר בראיות משעותיות בתיק.

בחודש שעבר פורסם בחדשות עשר כי טרם טיסתו לחו"ל, ניר חפץ, מקורבו של נתניהו שהפך לעד מדינה בתיקי החקירה 1000, 2000, ו-4000, העביר ארבע קלטות משמעותיות, שחלקן נוגעות לתיק באופן ברור וישיר. עוד דווח, כי לאור ההתפתחות הדרמטית הזו, המשטרה צפויה לבצע מעצרים של מעורבים בפרשה.

כמו כן, דווח, כי דווקא הבעלים של עיתון "ישראל היום", המילארדר שלדון אדלסון המקורב לראש הממשלה, היה הדמות החיובית בפרשה, ולא שיתף פעולה עם בקשות נתניהו לתת תמורה למוזס - כך על פי מידע שהעביר עד המדינה.