פאדיה קדיס ובתה טרייסי החשודה ברצח, חדשות עשר

רצח אלמנת ראש האגודה הנוצרית ביפו: החשודים - בתה ובן זוגה

ע"פ החשד, בן הזוג דקר למוות את פאדיה קדיס בשבוע שעבר בזמן שהתקלחה, ואז נמלט עם כרטיסי אשראי שלה, יחד עם בתה. הרקע: התנגדות האם לקשר בין השניים - שמכחישים החשדות

החשודים ברצח פאדיה קדיס, בת ה-52 שנדקרה למוות בשבוע שעבר ביפו, הם בתה טרייסי קדיס ובן זוגה אמיר מרמש בני ה-19, כך הותר לפרסום היום (חמישי). על פי החשד, הרקע לרצח הוא התנגדותה של האם לקשר הרומנטי בין השניים.

על פי החשד, מרמש היה זה שדקר למוות את פאדיה, בזמן שהתקלחה. לאחר מכן, נמלטו מרמש וטרייסי מהדירה, כשהם לוקחים איתם את כרטיסי האשראי של האם. לאחר מספר שעות, נעצרו השניים על ידי המשטרה.

בשלב זה, טרייסי ומרמש מכחישים את החשדות נגדם. במשטרה מעריכים כי יוגש נגדם כתב אישום תוך שבועיים. מעצרם של השניים הוארך בשבוע. עורך דין תומר נווה, המייצג את מרמש, אמר: "בשלב הזה אנחנו בוחנים את מכלול הנסיבות כדי לדעת אם בסופו של יום יוגש כתב אישום על רצח או על עבירות נלוות".

פאדיה, אלמנתו של גבי קדיס, יושב ראש האגודה הנוצרית אורתודוקסית שנרצח במהלך תהלוכת חג המולד לפני כשש שנים, נמצאה מחוסרת הכרה, עם סימני דקירה ואלימות, בביתה ברחוב אהבת ישראל שביפו. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה מצאו אותה ללא רוח חיים במקלחת, ונאלצו לקבוע את מותה במקום. לאחר הרצח, מסרה המשטרה כי עצרה שני חשודים במעורבות במעשה. כמו כן מסרה המשטרה כי על פי ההערכה הראשונית, לא קיים קשר לרצח בעלה. 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מועצת גדולי התורה: לפרוש מהקואליציה אם לא ישונה חוק הגיוס

הכינו את הגרעינים: חגיגת הכדורגל העולמית התחילה

נפגעת עבירת מין ביקשה להיחשף בדיון - הסרטון הוסר מאתר הכנסת

גבי קדיס נרצח בשנת 2012, ולפני שנתיים הורשעו שלושה בני אדם במעורבות ברציחתו. לפי כתב האישום נגד השלושה, הם קשרו קשר לגרום למותו של קדיס, על רקע מחלוקת על דירת מגורים שבבעלות האגודה הנוצרית. הם דקרו אותו למוות ברחוב יפת ביפו, בסמוך לבית ספר, כאשר הוא שב מתהלוכת חג המולד האורתודוקסי. התוקף, שהיה לבוש בבגדים הדומים לזה של סנטה קלאוס, דקר את קדיס בגבו ונמלט מהמקום.

 פאדיה קדיס ובתה טרייסי החשודה ברצח
 

פאדיה קדיס ובתה טרייסי החשודה ברצח (חדשות עשר)

 

בתוך כך, היום הוגש כתב אישום נגד פאדי מאלוק, תושב יפו בן 24, בגין רצח שתי אחיותיו בחודש שעבר. במקביל, הוגשה בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים. בכתב האישום צוין כי בין מאלוק לבין אחיותיו, חאית ונורית, התקיים סכסוך במשך מספר שנים סביב אורחות חייהן של האחיות ואופן גידול ילדיהן, אשר לא מצאו חן בעיניו. על פי כתב האישום, ביומו הראשון של צום הרמדאן, דקר אותן מאלוק באמצעות סכין עם להב באורך כ-19.5 ס"מ. לאחר הפגיעה באחיות, קרוב משפחתו של מאלוק תפס אותו, הרחיקו מנורית, ולקח מידו את הסכין.

מחקירת המקרה, שלוותה על ידי מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב דוד ביתן, עולה כי החשוד התקשר למוקד 100 של המשטרה מיד לאחר הרצח, ואמר: "רצחתי עכשיו את שתי האחיות שלי, תגיעו". המוקדנית המשיכה בשיחה עמו, קיבלה ממנו פרטים מדויקים לגבי כתובת הזירה, ושלחה למקום ניידת. במקביל, היא המשיכה בשיחה עם החשוד, שהתוודה באוזניה כי רצח את אחיותיו באמצעות סכין ושיסף את גרונן בזמן שישנו.