מעיין שניאור, חדשות עשר

תושבת עוטף עזה: "לספר לילד שעפיפון זה דבר מסוכן זה אבסורד"

מעיין שניאור, אם לשלושה, נמצאת בכוננות מתמדת מחשש שביתה יעלה באש. בריאיון לרפי רשף אמרה כי ההצתות כבר אינן בעיה רק של חקלאים וכי כל התושבים דואגים לרכושם

מעיין שניאור, תושבת עוטף עזה ואם לשלושה, נפגשה השבוע עם שר הביטחון אביגדור ליברמן וסיפרה לו על הכוננות המתמדת שבה היא נמצאת מחשש שביתה יעלה באש, עקב עפיפוני התבערה הנשלחים מעזה. בריאיון ל"חמש" עם רפי רשף הדגישה כי עד עכשיו היה מקובל לחשוב שעפיפוני התבערה זו בעיה בעיקר של החקלאים, אך כל תושבי העוטף חווים את הפחד לרכושם היקר: "לאחרונה חווינו גם שריפות ממש בסמוך לקו הבתים וזה מאוד מבהיל, בעיקר את הילדים".

שניאור סיפרה כי אחד האתגרים שהיא חוותה היה כיצד להסביר לילדיה מדוע עליהם לשמור מרחק מהעפיפונים. "לספר לילד שעפיפון זה דבר מסוכן זה קצת אבסורד. עפיפון נתפס בעיניי ילדים כמשחק, כמשהו כיפי וטוב, להזהיר אותם מפני עפיפון שהם רואים שנפל על הארץ זה קצת לא נורמלי".

ובכל זאת שניאור ציינה כי היא שיתפה את ילדיה רק במידע ההכרחי כדי לא להפחיד אותם, "משתדלים לא להלאות אותם ביותר מדי פרטים, אבל מסבירים להם שלאחרונה אנחנו חווים תופעה שהשכנים שלנו שולחים עפיפונים על מנת לשרוף לנו את השדות והם יכולים להיות עם חומרים מסוכנים". שניאור הוסיפה כי הורתה לילדיה להודיע מיד כשהם רואים עפיפון, "אמרתי להם שאם הם רואים עפיפון מידית להודיע לאחד ההורים, לא להתקרב ולא לגעת".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הכינו את הגרעינים: חגיגת הכדורגל העולמית מתחילה

הנשיא מון מצטרף לטראמפ ורומז: נשקול לבטל את התרגילים הצבאיים

תושב העיר העתיקה בירושלים: מאבטחי הרכבת הכו אותי בלי סיבה

 מעיין שניאור
 

מעיין שניאור(חדשות עשר )

 

למרות זאת סיכמה שניאור כי היא מנסה לשמר בשביל ילדיה שגרה תקינה ככל שניתן, "אנחנו לא אורזים מזוודות. אך בימים שהשגרה מתחממת אורזים רק תיק לילדים למקרה שתהיה הקפצה או יגידו לנו להתפנות מידית".  אך הוסיפה כי היא יודעת על תושבים אחרים מהעוטף שכבר הכינו את עצמם למקרה שעפיפון יפול סמוך לביתם, " שמעתי על תושב או שניים שאמרו שהם ארזו גם חפצים יקרים ותמונות למקרה שתהיה שריפה".