עפיפון תבערה שנשלח מרצועת עזה, דובר צה"ל

צה"ל תקף בתגובה להכנת בלוני תבערה; "נשלח מחר אלפי עפיפונים"

חיל האוויר ירה ירי אזהרה לעבר חוליה שהכינה בלונים במטרה להפריחם לשטח ישראל - ולאחר מכן תקף תשתית סמוכה. אחת השריפות שפרצה בעוטף – כתוצאה מקונדום תבערה

יחידת העפיפונים של חמאס הודיעה על כוונתה לשלוח מחר (שישי) בבוקר 5,000 עפיפונים לשטח ישראל. במסיבת עיתונאים שנערכה היום הודיע הארגון העזתי כי שיגורי העפיפונים יתבצעו מאזורים שונים בשטח הרצועה. כמו כן, שלחו בחמאס איום לכיוון ישראל: "אם ממשלת ישראל לא תנצל את ההזדמנות שאנו נותנים לה לסיים את המצור על עזה - תושבי העוטף יחיו תחת מצור של עפיפונים, שיגיעו לטווח של 40 ק"מ בתוך שטח ישראל".

במקביל, חיל האוויר ירה היום ירי אזהרה לכיוון חולייה שהכינה בלוני תבערה בדרום רצועת עזה, ולאחר מכן, תקף תשתית בסמוך לאזור בו פעלה החולייה. לפי דיווחים פלסטיניים, לא היו נפגעים מהירי.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

נפגעת עבירת מין ביקשה להיחשף בדיון - הסרטון הוסר מאתר הכנסת

הנשיא מון מצטרף לטראמפ ורומז: נשקול לבטל את התרגילים הצבאיים

לאחר המחאה בעפולה: בעל הבית הודיע לרוכש ערבי - אבטל את העסקה

בתוך כך, שריפה שפרצה היום בקיבוץ גבים נגרמה כתוצאה מקונדום שנופח ואליו חובר גחלים לוהטות עטופות בנייר כסף. נוסף על שריפה זו פרצו היום עשר דליקות בעוטף עזה.

קונדם התבערה
 

קונדם התבערה (חדשות עשר )

 

מפקד החטיבה הדרומית, אל"מ קובי הלר, התייחס למתיחות בטקס נטיעות עצים בעוטף עזה: "לצד תקופה מתוחה ופחות יציבה, ההתיישבות כאן מעוררת השראה. אנחנו כאן כבר תקופה ארוכה עם סדר כוחות גדול ומשמעותי, מתמודדים עם אירועים משמעותיים ומצד שני לא מעט דילמות ואתגרים במטרה לעמוד במשימה. אפשר להסתכל לשמיים ולראות מה עף, אבל מוטב להסתכל על הירוק ולא על השחור. הצד השני חוטף מכות קשות בהשמדת מנהרות וחציית גדר. אנחנו נמשיך לשמור על הגדר ולא ניתן שיפרו את הריבונות שלנו, מעל ומתחת לאדמה".

לפי נתוני מערך הכבאות, מאז שהחל טרור העפיפונים לפני 76 ימים, פרצו כבר 412 שריפות ששרפו 25 אלף דונמים - זאת נכון לאמש. בכל יום פורצות יותר מעשר שריפות בממוצע ועלות הנזק עד כה נאמדת על יותר ממיליון ו-700 אלף שקלים.

אתמול אמר שר הביטחון גלעד ארדן כי על צה"ל להתייחס למשלחי העפיפונים כפי שהוא מתייחס למחבלים: "הסיכולים הממוקדים של צה"ל חייבים לחול גם כלפי משלחי העפיפונים". שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר שלשום כי האחראים לשיגור עפיפוני התבערה מרצועת עזה "מותחים את החבל יותר מדי, ובסופו של דבר החבל הזה ייקרע".

הירי שבוצע לכיוון חוליית המשגרים באל-בורייג'
 

הירי שבוצע לכיוון חוליית המשגרים באל-בורייג' (חדשות עשר)