חיאת ונורית מאלוק, שתי האחיות שנרצחו ביפו, חדשות עשר

האח שהודה ברצח כפול ביפו הואשם: "דקר את אחיותיו כשישנו"

על פי כתב האישום שהוגש נגד פאדי מאלוק, בן 24, הוא דקר את השתיים פעמים רבות, וקרא לעבר אחת מהן "תמותי, תמותי". הרקע: סכסוך מתמשך על אורח חייהן ואופן גידול ילדיהן

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד פאדי מאלוק, תושב יפו בן 24, בגין רצח שתי אחיותיו בחודש שעבר. במקביל, הוגשה בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים. הצהרת תובע נגד מאלוק כבר הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב, בתום מלאכת איסוף הראיות בתיק על ידי המשטרה. 

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד צחי יונגר, צוין כי בין מאלוק לבין האחיות התקיים סכסוך במשך מספר שנים שנסוב, בין היתר, על אורחות חייהן של האחיות ואופן גידול ילדיהן, אשר לא מצאו חן בעיניו. על פי כתב האישום, ביומו הראשון של צום רמדאן, נטל מאלוק סכין עם להב באורך כ-19.5 ס"מ, ניגש למיטתה של חאית, אחת מהאחיות, והחל לדקור אותה בצווארה, בפניה ובזרועה.

היא נפלה, והנאשם המשיך לדקור אותה בעודה שרועה על הרצפה. בכתב האישום מתואר כי למשמע הרעשים, הסיטו אחיו של הנאשם את הווילון המפריד בין מיטתם למיטתה של חאית, והחלו לצעוק ולהפציר בנאשם שיחדל ממעשיו. מאלוק, על פי המתואר, התעלם מהצעקות, פנה לחדרה של נורית, האחות השנייה, ודקר אותה בעודה ישנה בצווארה, בחזה, בבטנה ובגפיה העליונים.

אמו של הנאשם, שישנה בסמוך לנורית, התעוררה והחלה לצעוק ולהפציר בנאשם שיחדל ממעשיו. הנאשם התעלם מצעקותיה והמשיך לדקור את נורית, תוך שהוא צועק לעברה, "תמותי, תמותי...". בזמן שדקר את נורית, פצע הנאשם באמצעות הסכין את קרוב משפחתו, וגרם לו לחתך באורך של כ-3 ס"מ מעל מצחו. לאחר הפגיעה באחיות, תפס קרוב משפחתו של מאלוק את הנאשם, הרחיקו מנורית, ולקח מידו את הסכין.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מגשם שוטף לשרב יוקד: הכבדה בעומסי החום בסוף השבוע

הימור בטוח: אכילס החתול ניבא - רוסיה תנצח במשחק הפתיחה

אסד: אין בסיסים איראניים בסוריה, אך לא נהסס להקים כאלה

 החשוד ברצח אחיותיו בבית המשפט
 

הנאשם ברצח אחיותיו בבית המשפט (חדשות עשר)

 

מחקירת המקרה, שלוותה על ידי מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב דוד ביתן, עולה כי החשוד התקשר למוקד 100 של המשטרה מיד לאחר הרצח, ואמר: "רצחתי עכשיו את שתי האחיות שלי, תגיעו". המוקדנית המשיכה בשיחה עמו, קיבלה ממנו פרטים מדויקים לגבי כתובת הזירה, ושלחה למקום ניידת. במקביל, היא המשיכה בשיחה עם החשוד, שהתוודה באוזניה כי רצח את אחיותיו באמצעות סכין ושיסף את גרונן בזמן שישנו.

כוחות המשטרה שהגיעו לזירה זיהו את החשוד, ובדירה אותרו שתי גופותיהן של האחיות, כשהן עם סימני אלימות קשים. החשוד נעצר לחקירה על ידי צוות חקירה מיוחד של מרחב יפתח. במהלך תקופת מעצרו, בוצעו פעולות חקירה משמעותיות ונאספו ראיות לביסוס אשמתו של החשוד.

בדיון בבית המשפט, טען מאלוק כי כי פנה בבקשת עזרה לרשויות הרווחה, שלא עזרו לו, לטענתו, בשל היותו ערבי. "לא רצחתי אותן, לא עשיתי כלום", אמר לכתב חדשות עשר מחוץ לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט. "איפה הייתם לפני חמש שנים", המשיך, "אני התקשרתי לרווחה כדי שיעזרו לנו, אף אחד לא עוזר לנו. ביקשתי עזרה, אף אחד לא עוזר לנו כי אני ערבי".

מאלוק ריצה בעבר עונשי מאסרים רבים וארוכים, בין היתר לאחר שהורשע בפריצה ובגניבה. בדיון הארכת המעצר טען עורך דינו אסף גונן כי מאלוק מוכר לשירות המבחן, וכי פנה בתלונות לרשויות הרווחה על הנרצחות. לפי טענות עוה"ד בפרוטוקול הדיון, פאדי אמר כי אחת מהאחיות עבדה בזנות, השתמשה בסמים קשים והכתה את ילדתה, וכן כי הרקע לאירוע הוא סכסוך קודם. 

 מפקד מחוז תל אביב, ניצב דוד ביטן
 

מפקד מחוז תל אביב, ניצב דוד ביטן (משטרת ישראל)

 

נגד החשוד אף הוגש בעבר כתב אישום על איומים נגד האחיות, לפני מעט יותר משנה. "נמאס לי כבר ואני עוד מעט מתפוצץ. כשזה יגיע למצב שיהיה די, אני אקח את האחריות לידיים", כך אמר לשוטרת לאחר שנלקח לחקירה. המצב בין בני המשפחה היה מוכר לרשויות הרווחה, אך למרות זאת האח חזר לגור באותו בית עם אחיותיו.

שכנים של המשפחה בת 13 הנפשות סיפרו לחדשות עשר כי נהגו לשמוע צעקות מהדירה, וכי התריעו כמה פעמים על המתרחש בבית בפני הרשויות ובפני החברה שמשכנת את המשפחה. "היו לא מעט צעקות בתקופה האחרונה", סיפרה טניה, שכנה של המשפחה. "היו לנו הרבה בעיות כל הזמן, כבר שנה. זה היה בלתי נסבל, זו לא דירה ש-13 אנשים יכולים לחיות בה. אנחנו כתבנו מכתבים ל'חלמיש' (החברה המשכנת את המשפחה), דיברנו והסברנו. כל הזמן היו מריבות וצרחות. אנשים מסביב מאוד סבלו. היה אפשר למנוע את הרצח אם היו מתערבים".