אבי גבאי ועמיר פרץ, ללא קרדיט

פרץ לגבאי: דורש פוליגרף כדי לבדוק מי הדליף את ההקלטה

קרובי גבאי רמזו כי פרץ הוא שהדליף את הקלטת שפורסמה בחדשות עשר, שבה תקף את יו"ר המפלגה. "אם לא תעשה זאת – תיחשב כמי שנתן ידו לפרסומים המכפישים, על כל המשתמע מכך"

בעקבות פרסום הקלטת בחדשות עשר: ח"כ עמיר פרץ, שלח הערב (רביעי), באמצעות עורכי דינו, מכתב ליו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי שבו הוא דורש ממנו לבצע בדיקת פוליגרף לכל משתתפי הישיבה, כולל את פרץ עצמו ואת גבאי. זאת, על מנת לבדוק מי הדליף את הקלטת, שבה תקף פרץ את גבאי.

פרץ טען כי מקורבי גבאי, ובהם תלמה אליגון-רוז ושאדי קבאלן, האשימו אותו בהדלפת המידע. "כידוע לך, וגם למקורביך דלעיל, מרשנו לא ביצע את ההקלטה האמורה, ולא הייתה לו כל יד או רגל בכך", לשון המכתב.

בסיום המכתב, שכותרתו "פרסום לשון הרע אודות ח"כ עמיר פרץ", הזהירו עורכי הדין את גבאי בנקיטת הליכים נוספים. "ככל שלא תנהג במכתב הנדרש לעיל", כתבו מרשי פרץ, "תיחשב כמי שנתן ידו לפרסומים המכפישים, שנעשו על ידי אנשי שלומך, על כל המשתמע מכך".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

נתוני טרור העפיפונים צפויים לגלות: זו לא מחאה עממית תמימה

תיעוד: בלב מחנה הפליטים - כך לוחמי דובדבן לכדו רוצח חברם

יומיים לאחר הפיגוע - תושבי עפולה הפגינו נגד מכירת בית לערבי

 מכתב שבו פרץ דורש פוליגרף מגבאי

מכתב שבו פרץ דורש פוליגרף מגבאי(טיטונוביץ ושות' )

 

אתמול פורסם בחדשות עשר כי ח"כ פרץ, לשעבר יו"ר מפלגת העבודה, יצא בחריפות נגד היו"ר הנוכחי גבאי במהלך כינוס הנהלת המפלגה - כך עלה מהקלטות שהגיעו לידי חדשות עשר. 

בהקלטות ניתן לשמוע את פרץ אומר: "בסופו של יום הוא (גבאי) אמר לי 'שמע – החלטתי לרדת מהעניין הזה אבל בוא תתמוך בהקמת..", גבאי קטע את דבריו ואמר: "לא ביקשתי ממך לתמוך בשום דבר עמיר, סלח לי. אני לא צריך תמיכה ממך בשום דבר... אני צריך תמיכה ציבורית ממך בחוץ, לא בתוך המפלגה".

״אתה דוחף את כולם לעסקנות", נשמע פרץ אומר בכעס. "עוד לא הייתה מעולם מפלגה עם עסקנות כל כך גדולה כמו בתקופה שלך״.

העימות החל על רקע בקשתו של גבאי להפוך את ועידת המפלגה לגוף גדול יותר, ולמעשה לבטל את הבחירות אליה, כך שכל מי שיציב מועמדות יהפוך חבר בוועידה. כמו כן, הדברים הקשים נאמרים ברקע הסקרים הלא מחמיאים שפורסמו לאחרונה.

יו"ר העבודה אבי גבאי מסר בתגובה לפרסום הקלטת: "חבל שיש עדיין מי שלא מסוגל להכיר בהפסדיו - ולא בפעם הראשונה. אנו מציעים למי שמתקשה להיפרד מקבלני קולות, ממפקדי ארגזים, ממניפולציות ומסכינאות כרונית - להפנים את המציאות החדשה. מי שהפסיד בבחירות נדרש לשלב ידיים ולסייע במשימה או לחפש לעצמו – ולא בפעם הראשונה – מפלגה זמנית אחרת כפתרון ביניים"

מח"כ עמיר פרץ נמסר בתגובה לפרסום הקלטת: "הצגתי את התנגדותי לביטול הבחירות לוועידת המפלגה. עמדה זו משקפת את הלך הרוח בקרב רוב הנהגת המפלגה ועל פיו מהלך זה הוא פגיעה בדמוקרטיה וירחיק אוכלוסיות חדשות מהסיכוי לתמוך במפלגה". בהמשך, התייחס פרץ לתגובת גבאי ואמר: ״תגובה מביכה של מי שהביא את המפלגה לשפל חסר תקדים. אני מציע לרכז את המאמצים בלהחזיר את הציבור העצום שברח מאיתנו השנה, ולא להשקיע בהשמצות והכפשות, בטח לא כאלה שממומנות מכספי ציבור״.