תיעוד מצלמות האבטחה של תקיפתו של חוסאם ג'אבר, חדשות עשר

תושב העיר העתיקה בירושלים: מאבטחי הרכבת הכו אותי בלי סיבה

חוסאם ג'אבר נסע למקום עבודתו כשנעצר ע"י מאבטחי הרכבת הקלה, לדבריו ללא סיבה, שגררו אותו לסמטה והכו אותו. "שאלתי מה עשיתי, הוא אמר לי 'אתה ערבי בן זונה'"

חוסאם ג'אבר, בן 25, תושב העיר העתיקה בירושלים טען כי הוכה ללא סיבה ברחוב יפו שבעיר על ידי מאבטחי הרכבת הקלה, כאשר רכב על אופניו סמוך לתוואי הרכבת. תמונות ממצלמות האבטחה שהגיעו לחדשות עשר הראו כיצד המאבטחים גוררים את ג'אבר לסמטה ולאחר מכן במשך רבע שעה איש מהעוברים והשבים לא טרח לעצור ולעזור לו.

האירוע התרחש ביום שישי האחרון. ג'אבר היה בדרך למקום עבודתו בפאב בעיר כשלפתע - ולדבריו ללא כל סיבה הנראית לעין - עצר לידו אחד ממאבטחי הרכבת הקלה על אופנוע, "תפס אותי ולקח אותי, לא ביקש ממני תעודת זהות ולא כלום", שחזר ג'אבר את הרגעים הראשונים של האירוע. מספר שניות לאחר מכן הצעיר מצא את עצמו מותקף באכזריות על ידי מספר מאבטחים.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: בלב מחנה הפליטים - כך לוחמי דובדבן לכדו רוצח חברם

יומיים לאחר הפיגוע - תושבי עפולה הפגינו נגד מכירת בית לערבי

מונדיאל 2018: איכות ספרדית והפתעה שעשויה להגיע מכיוון מרוקו

תיעוד מצלמות האבטחה של תקיפתו של חוסאם ג'אבר
 

תיעוד מצלמות האבטחה של תקיפתו של חוסאם ג'אבר (חדשות עשר)

 

"אני אומר לו 'מה עשיתי? יש עלי משהו?' הוא ענה לי 'אתה ערבי יא בן זונה', ואני על הרצפה, לא הרמתי ידיים, לא עשיתי שום דבר", תיאר ג'אבר את מצוקתו. כעבור ארבע דקות תועדו המאבטחים גוררים את הקורבן בחזרה אל הסמטה ומטיחים אותו על הקרקע. אולם לאחר שנחלץ מאלימות המאבטחים נאלץ להתמודד עם אדישות העוברים והשבים שבמשך 15 דקות כשהוא שרוע על הרצפה ומבקש עזרה, איש אינו עוצר בכדי לסייע לו.

עו"ד חוסאם יונס, פרקליטו של חוסאם ג'אבר, מסר: "אלמלא היה הקורבן ערבי ונראה כזה לא היו מתנהגים אליו בברוטליות ואכזריות כפי שהתנהגו".

מטעם עיריית ירושלים נמסר בתגובה: "המאבטחים דיווחו על רוכב אופניים חשמליים שנוסע במהירות בתחנת הרכבת ומסכן את העומדים בה. לאחר שלא נענה לפניותיהם לעצור ואף תקף אותם מילולית, הוחלט לבדוק אותו. המאבטחים דיווחו כי הבדיקה נעשתה על פי כל הנהלים כאשר תוך כדי כך הרוכב המשיך להתנגד. הטענות שהועלו יתוחקרו ואם יימצא רבב בפעולתם - הנושא יטופל".