נתניהו: "השיקולים שלי בעניין הצוללות היו ענייניים לחלוטין"

ראש הממשלה התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לעדות הפתוחה שהעניק בפרשת 3000. "האוויר יצא מהבלון הזה וסופו לצאת מכל שאר הבלונים האחרים"

פרשת 3000: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הערב (רביעי) בסרטון שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו לעדות הפתוחה שהעניק אתמול בתיק הצוללות.

"במשך חודשים ארוכים שמענו כל מיני סיפורי בדותות עליי, וכל מיני צילומים שרואים אותי עולה ויורד מצוללות, כביכול שהחלטתי החלטות כאן משיקולים זרים. אתמול התברר לחלוטין שהשיקולים שלי בעניין הצוללות וכלי השיט היו ענייניים לחלוטין וכמו תמיד היו בעד ביטחון ישראל", אמר נתניהו.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

רגב התבקשה להגיב על ביטול משחק הנבחרת - ובחרה לתקוף השמאל

קיבלתם דוח ממצלמת מהירות? מועד התשלום הוארך

יום לפני המונדיאל: מאמן ספרד פוטר מתפקידו

"עכשיו, הייתי מצפה לשמוע מכלי התקשורת ומפוליטיקאים כמו לפיד וכמו בוגי יעלון - שיתנצלו. הם לא עשו את זה עד עכשיו. אבל איך אומרים? האוויר יצא מהבלון הזה וסופו לצאת מכל שאר הבלונים האחרים. האם הם יתנצלו אז? ספק, אבל אפשר לקוות", סיכם.

 יעלון ונתניהו בטקס קליטת הצוללת אח"י תנין
 

יעלון ונתניהו בטקס קליטת הצוללת אח"י תנין (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 

אתמול, כאמור, נתניהו מסר לראשונה עדות פתוחה בפרשת הצוללות לחוקרי המשטרה שהגיעו למעונו הרשמי בירושלים. 

מסירת עדותו של ראש הממשלה נערכת לאחר הפוגה בת כמה שבועות, בין היתר בשל המתיחות הביטחונית ולוח הזמנים הצפוף של נתניהו. מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתום העדות כי "ראש הממשלה נתניהו מסר עדות פתוחה בתיק 3000. הוא פרט בהרחבה את מכלול השיקולים המקצועיים שהנחו אותו בקבלת ההחלטות בנושא הצוללות וכלי השייט וחשיבותם לביטחון המדינה. ראש הממשלה מברך על ההזדמנות שניתנה לו להבהיר את התמונה בשלמותה ולשים קץ אחת ולתמיד לטענות השווא שהושמעו נגדו על ידי פוליטיקאים ואחרים".

ליבת החשדות בפרשה מתרכזת בתקופה של סוף שנת 2013 ותחילת 2014, אז דן הקבינט המדיני-ביטחוני ברכישה של כלי שיט מידי התאגיד הגרמני טיסנקרופ. לאחר שהוחלט "למתג" את הרכישה כהכרחית להגנה על אסדות הגז הטבעי, העסקה אושרה.