הגננת בגבעתיים בהארכת מעצרה , חדשות עשר

"אפשר לראות שהוא סובל מטראומה": הורי "מאשה והדוב" מדברים

לדברי אחת האמהות, ההורים רוצים לצפות בחומרים ממצלמות האבטחה אך המשטרה לא מוכנה לאפשר זאת. בכוונת שר הרווחה כץ לקדם חוק פיקוח על מעונות היום לפעוטות

לא נעים לראות גן: "הייתי רוצה שיבואו אלינו מאיזשהו גוף פיקוח ושימצאו לנו פתרון", אומרת שיר נחום, אמה של פעוטה בת 9 חודשים שטופלה בשלושת החודשים האחרונים ב"מאשה והדוב", המוסד החינוכי בפתח תקווה שעומד במרכז פרשת התעללות. זאת במקביל להארכת מעצרה היום (רביעי) של הסייעת ב"גן מתוק" בגבעתיים בגין התעללות שכללה צביטות, שריטות, הטחות וסטירות. הגננת נעצרה גם היא היום ושתי סייעות נוספות נשלחו למעצר בית בביתן, לאחר שעל פי החשד פגעו גם הן במספר פעוטות.

נחום הוסיפה כי היא והורים נוספים מעוניינים לראות את החומרים ממצלמות האבטחה של הגן בפתח תקווה על מנת לדעת מה עברו ילדיהם ולטפל בכך בהתאם במידת הצורך, "אני מאוד הייתי רוצה לראות את החומרים אבל המשטרה לא משחררת לנו אותם, אנחנו פשוט רוצים לדעת איך לטפל בילדים שלנו אם הם עברו דבר כזה".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

רגע לפני הגמר: כדורסלן הפועל חולון נחקר בחשד להכאת בת זוגו

שמונה נפצעו בתאונת דרכים באזור חדרה, אחד במצב קשה

פסגת טראמפ קים תתחיל מחר במתחם נופש שתכנן משרד פוסטר ושות

 אמה של פעוטה בת 9 חודשים מגן "מתוק" בגבעתיים
 

אמה של פעוטה בת 9 חודשים מגן "מתוק" בגבעתיים (חדשות עשר)

 

נחום סיפרה כי במשך התקופה בה שהתה ילדתה בגן היא לא ראתה שינוי בהתנהגותה, אולם הורי אחיינה, שגם הוא רשום לאותו הגן, סיפרו כי זיהו משהו שונה, "האחיין שלי גם פעוט בגן הזה ואפשר לראות עליו איזושהי טראומה או מצוקה. אני לא יודעת אם זה קשור כי לא שחררו לנו את החומרים אבל יש משהו, אני לא רוצה להגיד סתם, נבדוק את זה".

בעקבות המאורעות האחרונים בגני הילדים שר העבודה והרווחה חיים כץ גיבש הצעה לקידום תזכיר חוק פיקוח על מעונות היום לפעוטות. ההצעה, שעתידה לעלות לדיון בממשלה ביום ראשון הקרוב, נועדה לזרז את הליך החקירה בנושא מעונות היום שנמשך מזה שנה. "האסון האחרון מהווה נורת אזהרה לכולנו. אנו מלאי תקווה כי באוצר יבינו את החשיבות הרבה ויחזרו בהם מסירובם לתקצב את הפיקוח״, אמר השר כץ.

חוק הפיקוח יקבע הסדר חוקי חדש וכולל רישוי של מעונות יום לפעוטות בגילאי 0-3 ופיקוח על פעילותם. מטרת החוק היא להגן על שלומם והתפתחותם התקינה של פעוטות ולהבטיח את זכויותיהם וכבודם, וכן הבטחת מתן תנאים נאותים וסביבה טיפולית-חינוכית הולמת ומילוי צורכיהם הפיזיים, הרגשיים, החברתיים והחינוכיים.

הגננת בגבעתיים בהארכת מעצרה
 

הגננת בגבעתיים בהארכת מעצרה (חדשות עשר)

 

בשבוע שעבר, סיימה המשטרה את חקירת מותה של התינוקת בת השנה והחודשיים בגן בפתח תקווה, ופרסמה את החשדות נגד הסייעת החשודה בהריגה. לפי החשד, האישה – תושבת ארעית מאוקראינה בת 23, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה, וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה.

חוקרי המשטרה פתחו בחקירה לאחר מותה של התינוקת בגן "מאשה והדוב", חרף העובדה שעל הגופה לא התגלו סימני אלימות וההתרשמות הראשונית של גורמי הרפואה לפיה אין חשד לפלילים. במהלך חיפוש שנערך בגן התגלתה מצלמת אבטחה, שתיעדה את האירוע.

לפי המשטרה, בסרטון נראית הסייעת סוחבת את התינוקת ביד אחת והולכת עמה כשהיא תלויה באוויר לעבר מזרון המונח על הרצפה – שעליו היא משליכה אותה בחוזקה. בהמשך הסייעת נראית סוחבת תינוק נוסף, משכיבה אותו לצד התינוקת, לוקחת שמיכה, זורקת אותה על התינוקות כך שכל גופם כוסה ונשכבת עליהם עם פלג גופה העליון תוך שהיא צופה בטלפון הסלולרי שהיה בידיה.

עוד נראה בסרטון כי כאשר התינוקת החלה לזוז, הפכה אותה הסייעת פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע. המשטרה מציינת כי מחומר החקירה עלה החשד כי בפעולתה של הסייעת היא למעשה גרמה לתינוקת לחנק, שממנו מתה לכאורה.