רגב התבקשה להגיב על ביטול משחק הנבחרת - ובחרה לתקוף השמאל

שרת הספורט טענה כי ארגנטינה ביטלה הגעתה עקב איומים על שחקנים ותקפה את חברי האופוזיציה: "נותנים גב לטרור. חברי הכנסת גבאי ויחימוביץ' תומכים בטרוריסט רג'וב"

שרת הספורט, מירי רגב, תקפה היום (רביעי) בדיון במליאת הכנסת את חברי הכנסת שהאשימו אותה בביטול משחק הידידות בין נבחרות ישראל וארגנטינה, וטענה כי הם "נותנים גב לטרור".

"ביטול המשחק נבע בעקבות מסע איומים מתוזמן ומתוזמר על ידי ג'יבריל רג'וב ושליחיו", הוסיפה השרה רגב, "חבריכם לסיעה, ובהם גבאי ויחימוביץ', אליהם הצטרף ארגון הטרור חמאס, תומכים בטרוריסט הזה שנקרא ג'יבריל רג'וב במקום שבו הוא עושה דה-לגיטימציה למדינת ישראל".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

יום לפני המונדיאל: מאמן ספרד פוטר מתפקידו

רגע לפני הגמר: כדורסלן הפועל חולון נחקר בחשד להכאת בת זוגו

קיבלתם דוח ממצלמת מהירות? מועד התשלום הוארך

   ג'בריל רג'וב במסע"ת ברמאללה
 

ג'בריל רג'וב במסע"ת ברמאללה (רויטרס)

 

כמו כן, התייחסה רגב להחלטת פיפ"א לפתוח בהליך משמעתי נגד יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב. "בזמן שאחמד טיבי דיבר על שער בדקה ה-90 - פיפ"א הרימה את דגל הנבדל", אמרה השרה.

עוד טענה רגב כי מסי הוא שיזם את קיום המשחק בארץ, כדי להתפלל בכותל ובכנסיית הקבר לפני תחילת המונדיאל. "הסיפור האמיתי פה אינו ירושלים או חיפה אלא האיומים על חיי מסי ומשפחתו", הוסיפה רגב.

רגב תקפה באופן אישי את יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, על כך שמתח ביקורת בעקבות ביטול המשחק, ואמרה כי "הוא לעולם לא ייכנס לנעליים הגדולות של רבין". שרת הספורט ציטטה מכתביו של ראש הממשלה לשעבר, שבהם נכתב "שנים העזתי רק לחלום בחשאי להיות שותף לא רק לעצמאות ישראל, אלא להחזיר את הכותל לשליטה יהודית ישראלית ולהפוך אותו לסמל העצמאות המתחדשת של מדינת ישראל".

"אתם מתביישים בירושלים", הטיחה רגב בחברי האופוזיציה שנכחו במליאה, "במקום להבין שמי שפוגע בתדמית ירושלים ומדינת ישראל - זה בדיוק אתם שבאופן קבוע מתפתלים. אינכם מבינים את החשיבות שאירועים ממלכתיים יתרחשו בירושלים".

בין לבין, תקפה רגב את ח"כ מיקי לוי ואת המשטרה, ניצב בדימוס, והטיחה בו: "כנראה למדת לשקר איפה ששירת". לאחר שחברי המליאה מחו על דבריה, התנצלה רגב וחזרה בה מהדברים. "המשטרה היא ארגון הגון ועושה את עבודתה נאמנה, סליחה שמיקי התקלקל מאז שהוא עזב את המשטרה", אמרה רגב.

"נשיא ההתאחדות לכדורגל של ארגנטינה אמר בעצמו: 'איני חושב שהיו בעיות אם המשחק היה בחיפה', למה שלא אאמין לו?", אמר ח"כ נחמן שי בתגובה לדבריה של רגב, "ג'יבריל רג'וב אינו ראוי לבמה שנתת לו. הספורט והתרבות הם תחומים שהממשלה צריכה להיות מעורבת בהם במידה מינימלית. את גרמת נזק לספורט ודברים דומים עשית גם בתרבות. אל תהיי השחקן ה-12 בנבחרת ישראל בכדורגל".

כאמור, פיפ"א החלה היום בהליך משמעתי נגד יו"ר ההתאחדות לכדורגל הפלסטינית ג'יבריל רג'וב. ההתאחדות לכדורגל הישראלית הודיעה כי עודכנה על ידי פיפ"א כי הוחלט לפתוח בהליך נגד רג'וב בעקבות ההתבטאויות שלו לפני משחק הידידות שתוכנן בין ישראל לארגנטינה.   

בתוך כך, דחה קונגרס פיפ״א ברוב של 82% מול 18% את ההצעה של ההתאחדות הפלסטינית להטלת סנקציות ואף להשעות מפיפ"א את ההתאחדות בטענה כי במדינה יש הפרה של זכויות אזרח.