מצלמת מהירות, חדשות עשר

קיבלתם דוח ממצלמת מהירות? מועד התשלום הוארך

בעקבות הפרסומים על כך שאגף התנועה בוחן את רמת מהימנות המצלמות, הוחלט כי מועד תשלום הקנסות שטרם שולמו ותאריך היעד לתשלומם עדיין לא חלף יוארך עד ספטמבר

בהמשך לפרסומים כי במשטרה עורכים בדיקות למערכת מצלמות המהירות האוטומטיות, פרקליטות המדינה ואגף התנועה סיכמו כי מועד התשלום של דוחות שטרם שולמו, ומועד תשלומם טרם חלף, יוארך עד 2 בספטמבר 2018. במשטרה הדגישו כי הוראה זו אינה חלה על דוחות תנועה שלא ניתנו בעקבות תיעוד המכמונות.
 

בימים האחרונים פורסם כי בעקבות תלונות של אזרחים ובתי משפט על חוסר דיוק בדוחות, שגרמו לתשלומים של סכומים לא נכונים, נבדקת רמת האמינות של המצלמות - ועד לסיום הבדיקה לא יימסרו דוחות. מומי למברגר, המשנה לפרקליט המדינה, הורה לקיים בדיקה כוללת למצלמות הנייחות של אגף התנועה. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

מכה לשר כחלון: מבקר המדינה בודק את תוכנית מחיר למשתכן

ערוץ עשר ורשת חתמו על מזכר הבנות בנוגע למיזוג

ההתעללות בגן בגבעתיים: המשטרה עצרה את הגננת

מאגף התנועה של המשטרה נמסר שהנושא אכן בבדיקה, וכי "מצלמות המהירות ימשיכו לתעד נהיגה במהירות מופרזת. החלטות לגבי האכיפה תתקבלנה בתום הבדיקות".

ח״כ איתן כבל, שיזם את הפנייה למשטרה אודות דוחות המהירות, מסר: ״אני מברך את המשטרה על הודעתה, אך התשובה חסרה ואינה ברורה דיה. מה צריך לעשות נהג שקיבל דו״ח מאותה מצלמת מהירות והעבירה לכאורה בוצעה לפני יותר משלושה חודשים? האם המצלמות הפכו פתאום למדויקות? מה בין דוח שניתן לפני שנה וטרם שולם לבין דוח שניתן לפני שבוע? אם המצלמה אינה מדויקת עכשיו היא בטח לא הייתה מדויקת גם לפני שנה. אמשיך לדרוש תשובות ברורות יותר ולאלתר, כפי שעשיתי עד עכשיו".