ראש השב"כ ארגמן (ארכיון), דוברות המשרד לביטחון הפנים

ראש השב"כ: "סיכלנו מתחילת השנה 250 פיגועי טרור משמעותיים"

נדב ארגמן אמר כי סוכלו בין היתר פיגועי התאבדות וחטיפה. "הצלחנו להתאים עצמנו לאיום המפגע הבודד", אמר והוסיף: "מפת האיומים מגוונת ופרוסה בכמה זירות לא יציבות"

ראש השב"כ נדב ארגמן אמר היום (רביעי) כי ארגונו סיכל מתחילת השנה כ-250 פיגועי טרור משמעותיים. "בין הפיגועים שסיכלנו היו גם ניסיונות לפיגועי התאבדות, חטיפה וירי", הוסיף ראש השב"כ בכנס שרי בטחון פנים שמתקיים בירושלים תחת הנושא "התמודדות וסיכול איומי טרור".

"מפת האיומים והאתגרים מגוונת ופרוסה במספר זירות לא יציבות ומאתגרות", אמר ארגמן. לדבריו, "לצד איומי הטרור הממוסד, בלטה בשנים האחרונות תופעת 'המפגע הבודד', הפועל לרוב מתוך חיקוי והשראה ופעמים רבות בעקבות השיח הקיצוני והמסית המתנהל ברשתות החברתיות. שירות הביטחון הכללי ידע להתאים עצמו לאיום זה ולפעול באמצעים טכנולוגים, מודיעיניים ומבצעיים על מנת לאתר מפגעים אלו מבעוד מועד".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מכה לשר כחלון: מבקר המדינה בודק את תוכנית מחיר למשתכן

ההתעללות בגן בגבעתיים: המשטרה עצרה את הגננת

איילת שקד: קנסות של 3,000-1,500 שקלים יוטלו על צרכני זנות

ארגמן ציין את ההשקעה הרבה שמשקיע השב"כ בפיתוחים טכנולוגיים. "אגרוף מחץ נגד הטרור מתאפשר ומצליח בזכות השילוב בין הון אנושי איכותי ומסור לבין טכנולוגיה מתקדמת ושיטות פעולה ייחודיות ומקצועיות", אמר, "ההשקעה הרבה של השב"כ בפיתוחים טכנולוגיים בעולמות ה- BIG DATA, מערכות לומדות ובינה מלאכותית, מייצרת קפיצת מדרגה משמעותית במעבר ממיצוי לחיזוי מודיעין לצורך סיכול כוונות ופיגועי טרור מבעוד מועד".

 ראש השב"כ, נדב ארגמן
 

ראש השב"כ, נדב ארגמן (תקשורת שב"כ)

 

"כארגון לומד, שילובי, מתקדם וטכנולוגי חרטנו על דגלנו את ערך השילוביות וערך החדשנות ואנו שמים דגש רב על שיתופי פעולה אסטרטגיים עם שותפינו בקהילה, בארץ ובחו"ל, תעשיית ההיי-טק הישראלית וגופים אזרחיים אחרים", הוסיף ראש השב"כ.

בתוך כך, ראש חטיבת המודיעין בשירות בתי הסוהר, תג"ד יובל ביטון, אמר בכנס כי "בשנה האחרונה העברנו בעקבות מידע מודיעיני 18,000 אסירים ביטחוניים כדי למנוע התאגדות ופעילות טרור בתוך הכלא". לדבריו, "מירב תשומת הלב כיום פונה לאסירים שנשפטו למאסר עולם אחד ומעלה, שכן הם מבינים שעליהם להוציא לפועל פיגועי חטיפה כדי להשתחרר בחילופים העתידיים. אותם אסירים חוברים לאסירים הנכנסים לכלא לתקופות קצרות על מנת לגייס אותם לארגון בו הם פועלים על מנת שכשיצאו מהכלא יהוו שולחה מבצעת שתוציא לפועל פעילויות טרור".

עוד ציין כי ישנם בבתי הכלא 550 אסירים מגל הפיגועים של השנים האחרונות, המתאפיין בפיגועי בודדים ללא שיוך ארגוני. ביטון סיפק פילוח של כלל האסירים ואמר כי "אסירי דאעש מהווים אחוז אחד מהאסירים, רובם אזרחי מדינת ישראל. ישנם עוד 313 מפגעים שיצאו מרצועת עזה ומשתייכים לחמאס, 415 אסירים ממזרח ירושלים ועוד 5,000 אסירים מוצאם בגדה המערבית, משם יצאה הכמות הגדולה ביותר של המפגעים היושבים בכלא הישראלי כיום, כאשר רמאללה מהווה את בירת הטרור מהבחינה הזו".

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי כוחות הביטחון עצרו את המחבל שהשליך את לוח השיש שהרג את לוחם דובדבן רונן לוברסקי לפני שלושה שבועות. לפי הודעת השב"כ, החשוד הוא אסלאם יוסף אבו חמיד, בן 32 ותושב מחנה הפליטים אל-אמערי שליד רמאללה – שם אירעה הפעילות בה נפל לוברסקי. הלילה הודה אבו חמיד שזרק את לוח השיש ושיחזר את המעשה.