הפגנת פעילי המאבק להעלאת יהודי אתיופיה, המאבק להעלאת יהודי אתיופיה

דיון בהעלאת יהודי אתיופיה: "שדרעי ילך בדרכו של עובדיה יוסף"

בכנסת דנו בגורלם של 8,000 יהודים שנשארו באתיופיה, חרף ההחלטה להעלותם שהתקבלה כבר ב-2015. בהפגנות מול ביתו של שר הפנים נשמעו קריאות: "לא עוצרים עלייה בגלל הצבע"

דיון בנושא "דחיפות העלאת יהודי אתיופיה" נערך היום (רביעי) בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, לקראת דיון בוועדת השרים שייערך בשבוע הבא בעניינם של 8,000 יהודי אתיופיה הממתינים לעלות ארצה.

בשנת 2015 המדינה קיבלה החלטה להעלות את אלפי היהודים הנמצאים עדיין באתיופיה, אך הדבר לא בוצע עד היום. ח"כ אברהם נגוסה מטעם הליכוד הפנה בדיון אצבע מאשימה כלפי שר הפנים אריה דרעי ואמר: "שר הפנים, שהוא הממונה מטעם הממשלה בעניין אישורי עליה, צריך להוביל את הנושא הזה. בעבר הוא תמך בהחלטה ואמר שהוא מוכן לבצע אותה".

לפי נגוסה, דרעי לא הולך אחרי הרב עובדיה יוסף, שפסק ופעל למען העלייה מאתיופיה. "דרעי צריך ללכת בדרכו של הרב עובדיה יוסף", ציין, "הוא התחיל את המהלך הזה ובזכותו נמצאים במדינת ישראל 150 אלף יהודים אתיופים".

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

ההתעללות בגן בגבעתיים: המשטרה עצרה את הגננת

איילת שקד: קנסות של 3,000-1,500 שקלים יוטלו על צרכני זנות

אחרי 27 שנות סכסוך עם יוון: מקדוניה הסכימה לשנות את שמה

 הפגנת פעילי המאבק להעלאת יהודי אתיופיה
 

הפגנת פעילי המאבק להעלאת יהודי אתיופיה (המאבק להעלאת יהודי אתיופיה )

 

פעילי המאבק להעלאת יהודי אתיופיה רואים את משרד הפנים כגורם המרכזי בעיכוב העלייה ואי קיום החלטות המדינה. אתמול הפגינו קרוב ל-150 איש מול ביתו של דרעי בירושלים, זאת במסגרת הפגנות שבועיות של המשפחות והפעילים. במהלך ההפגנה נשמעו קריאות של "לא עוצרים עלייה בגלל הצבע".

מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופה מסרו: "השר דרעי מסיר אחריות מנושא העלייה מאתיופיה. הוא מעלה "סלבס" שמגיעים לכותרות, וכך מצליח להשקיט את כל שאר הזכאים לעלות ארצה, שלא הצליחו להגיע לכותרות. אנו דורשים מהשר דרעי לקחת אחריות על העלייה והכניסה לישראל- כמו שמשרדו פועל עבור כל אוכלוסיה אחרת. אנו מצפים שהשר יציג הצעה למשרד ראש הממשלה לקראת ועדת השרים ב-18.6. הצעה שתאפשר עלייה עבור כל 8,000 שארית יהודי אתיופיה הממתינים לעלייה, זאת בהתאם לקריטריונים של החלטת הממשלה שהתקבלה בשנת 2015."