רונן לוברסקי, חייל דובדבן שמת מפצעיו, באדיבות המשפחה

נעצר המחבל שהשליך את לוח השיש שהרג את לוחם דובדבן • תיעוד

העצור, שישב 5 שנים בכלא הישראלי בגין פעילות בחמאס, הודה בחקירתו שהרג את החייל רונן לוברסקי במחנה אל-אמערי. כמה מאחיו היו מעורבים בפיגועים שבהם נהרגו ישראלים

  • פורסם ב:
  • 13/06/2018 09:21
  • |
  • עודכן ב:
  • 13/06/2018 10:30
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

הותר לפרסום: כוחות הביטחון עצרו את המחבל שהשליך את לוח השיש שהרג את לוחם דובדבן רונן לוברסקי לפני שלושה שבועות. בסרטון שפרסם דובר צה"ל, מתועד מעצר המחבל ע"י חיילי דובדבן במחנה הפליטים אל-אמערי שליד רמאללה – שם אירעה הפעילות בה נפל לוברסקי. 

לפי הודעת השב"כ, החשוד הוא אסלאם יוסף אבו חמיד, בן 32 ותושב מחנה הפליטים. עוד נמסר כי המעצר אירע לאחר שמידע מודיעיני הצביע על כך שאבו חמיד הוא זה שהשליך את לוח השיש. חקירתו של המחבל נמשכת ועל יתר פרטיה עדיין חל צו איסור פרסום.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

איילת שקד: קנסות של 3,000-1,500 שקלים יוטלו על צרכני זנות

כשדונלד פגש את קים: הרשת חוגגת את ההסכם ההיסטורי בדרך משלה

אחרי 27 שנות סכסוך עם יוון: מקדוניה הסכימה לשנות את שמה

 מבצע מעצרו של המחבל החשוד בהריגת לוחם דובדבן
 

מבצע מעצרו של המחבל החשוד בהריגת לוחם דובדבן (חדשות עשר)

 

אבו חמיד נעצר כבר ב-6 ביוני על ידי יחידת המסתערבים של דובדבן - חבריו של לוברסקי. עם זאת, רק הלילה הוא הודה ושיחזר את זריקת לוח השיש. 

אבו חמיד ישב בכלא הישראלי בין השנים 2004 ל-2009, בגין פעילות חמאס ענפה, הכוללת מעורבות בפיגוע ירי. לפי השב"כ, כמה מאחיו של אבו חמיד הם פעילי חמאס, שבעבר הוציאו לפועל פיגועים, בהם פיגוע הירי ב"סי פוד מארקט" שבתל אביב, שבו נהרגו שלושה ישראלים, אח אחר השתתף ברציחתו של רכז שב"כ נועם כהן ב-1994.

רונן לוברסקי, חייל דובדבן שמת מפצעיו
 

חייל דובדבן רונן לוברסקי (חדשות עשר)

 

אריק לוברסקי, אחיו של הלוחם שנהרג, אמר בתגובה למעצר: ״אנחנו מברכים את השכ״ב על תפיסת המחבל, זה לקח זמן אך בסוף זה קרה ואנו מודים ושמחים על כך. זה משמח אבל אנחנו בתחושות מעורבות - קיווינו שיחסלו אותו. אני חושש שיהיו לו תנאים טובים ונוחים בכלא ואולי גם יום אחד הוא ישוחרר בעסקת שבויים. הוא ביקש לפגוע בנו בכך שהוא לקח לנו את היקר לנו מכל, אך מתוך זה גם נוצרה אחדות״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתפיסת המחבל ואמר כי "לפני כמה שבועות נפגע ונהרג לוחם דובדבן, בזמן האבל הגדול הזה אנחנו הבטחנו שנמצא את המחבל שהרג אותו, את רונן לוברסקי ז"ל. היום אני רוצה לברך את צה"ל ואת השב"כ על פעילות מודיעינית-מבצעית מרשימה מאוד. לוחם דובדבן הוא שנהרג ויחידת דובדבן היא שתפסה את המחבל. אנחנו נמשיך למצות את הדין עם כל מי שמנסה לפגוע ופוגע באזרחי ישראל ובחיילי צה״ל". שר הביטחון אביגדור ליברמן הוסיף בטוויטר: "אף אחד לא חסין ואף מחבל מתועב לא יחמוק מזרועותיה של מערכת הביטחון. אני שולח שוב את תנחומיי למשפחת לוברסקי היקרה. נמצה את הדין עם המחבל. מי שיפגע בחיילנו לא יראה אור יום".

כאמור, רונן לוברסקי נהרג בחודש שעבר במהלך פעילות של דובדבן במחנה הפליטים אל-אמערי שליד רמאללה. כוח של היחידה הגיע למקום לצורך מעצר מבוקש של חשוד בתכנון פיגועים, ולוברסקי נשאר לאבטח ברחוב, בעת שכוח אחר נכנס לבצע את המעצר. בשלב זה הושלך לוח שיש גדול מאחד המבנים במקום שפגע ישירות בראשו. למרות שחבש קסדה, נפצע לוברסקי אנוש, ויומיים אחר כך מת מפצעיו בבית החולים.