אייקון וואטסאפ , גטי אימג'ס

בעקבות "פייק ניוז" בווטסאפ: שני גברים נרצחו באכזריות

השניים הגיעו לעיר אסאם שבמזרח הודו עם רכב שחור וגדול - בדיוק בזמן שהופצה ידיעה כוזבת על חשש לחטיפת ילדים באזור. הם הוכו בידי המון זועם ומתו מפצעיהם

נילוטפל דאס ואבהיג'יד נאט בני ה-30 הוכו למוות בעיר אסאם שבמזרח הודו, לאחר ששמועה לפיה הם מתכוונים לחטוף ילדים הופצה בווטסאפ ובפייסבוק.

שני הקורבנות הגיעו לאזור עם רכב שחור גדול, כשבמקביל הופצה שמועה כי הולכת להתבצע חטיפה של ילדים. תושבי המקום, שחששו לגורל ילדיהם, אילצו את השניים לעצור את הרכב ותקפו אותם. "השמועה, שהופצה תוך דקות, הייתה שאדם יגיע ויחטוף את ילדים, וכשהתושבים ראו את הרכב הם היו בטוחים שהוא נועד לחטיפה".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

כשדונלד פגש את קים: הרשת חוגגת את ההסכם ההיסטורי בדרך משלה

יוני משוגע: הצפות בדרום, בחלק מהאזורים - שיא בגשמים

עובד בעיריית הוד השרון פגע ברכבה - ובעירייה מסרבים לפצותה

תקיפת הגברים תועדה והועלתה לרשת החברתית, שם נראה אחד הקורבנות מכוסה בדם ומתחנן על חייו. פעילים חברתיים התאספו בעיר במטרה לדרוש צדק עבור הקורבנות, ובעקבות הרעש הציבורי המשטרה עצרה 27 גברים במעורבות התקיפה.

בנוסף, המשטרה עצרה 25 אנשים בחשד להפצת השמועה במדיה החברתית על החטיפה. זו לא פעם ראשונה כי דיווחים כאלו יצרו סערה. בחודש מאי האחרון, אישה טרנסג'נדרית נהרגה ושלושה אחרים נפצעו קשה בעקבות שמועה דומה שהופצה, ולפיה הם חלק מכנופיה החוטפת ילדים. יום לפני כן, אדם בעל נכות נפשית הותקף בעקבות אותו דיווח.