"מתרחש תהליך של מחיקת ערכי המשפחה": מסע אל המכינה בעלי

"המקור": ראשי המכינה הקדם צבאית מתייחסים לסערה שעברו במהלך השנתיים האחרונות. יגאל לוינשטיין: "מה שאצלנו נשאר נורמלי השתנה בחוץ, אף פעם לא דיברתי אחרת"

המכינה הקדם צבאית בעלי, שחינכה בכירים רבים בצה"ל ואנשים שהשתלבו בשירות המדינה ומערכת המשפט, עמדה בעין הסערה במהלך השנתיים האחרונות בעקבות שורת התבטאויות בעייתיות של ראשיה ורבנים המלמדים בה.

בין השאר סיפקו ראשי המכינה אמירות מעוררת מחלוקת בנוגע לשילוב נשים בשירות קרבי ומעמדה של האישה, כמו גם בנוגע לזכויות הקהילה הגאה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

מונדיאל 2018: רוסיה תנסה להימנע ממבוכה, מצרים תשאף להפתיע

המערב מסויג, באיראן מתעלמים: כך סוקרה בעולם הפסגה ההיסטורית

צוות "המקור" ליווה את אנשי המכינה במשך חודשים ושוחח עם ראשיה, בהם הרב יגאל לוינשטיין, שאחראי על אמירות שהסעירו את הציבור בישראל. "מתרחש תהליך ב-20 השנים האחרונות של מחיקת הלאום, המשפחה והדת", טוען בין השאר לוינשטיין במהלך הראיון כאשר מתבקש להתייחס לעובדה שהגישה למכינה הפכה לביקורתית יותר.

 הרב אלי סדן
 

המכינה עמדה בלב הסערה. ראש המכינה, הרב אלי סדן (חדשות עשר)

 

עוד מוסיף כי "אף פעם לא דיברתי אחרת. מה שאצלנו נשאר נורמלי, השתנה בחוץ ואנחנו מוצאים את עצמנו בלב הסערה". כאשר נשאל ראש המכינה אלי סדן לגבי הסוגיה טען כי המצב הוא כמו באוניברסיטה. "האם באוניברסיטה בירושלים, כל המרצים חושבים כמו ראש האוניברסיטה?"